Léto bez zmrzliny? To nejde!

Co kdybychom vám řekli, že ani v redukci si nemusíte odepírat sladkou osvěžující zmrzlinu? K prosluněnému létu zmrzlina patří a trik je jen v tom vybrat ty správné ingredience. Máme pro vás tři jednoduché recepty na úžasné domácí zmrzliny.

V letním období, kdy je všude kolem plno čerstvého šťavnatého ovoce plného sladké chuti by byl hřích kupovat hotové smetanové kalorické bomby plné umělých barviv a rostlinných tuků. Výživoví poradci z programu The 1:1 Diet vám doporučují připravit si báječnou zmrzku doma a to vám mnohdy stačí jenom pár ingrediencí a tvořítka.

1. Kokosová miska s borůvkovou zmrzlinou

Co budete potřebovat:

  • 200 g borůvek (můžou být i mražené) + pár na ozdobení
  • 2 banány
  • strouhaný kokos
  • granátové jablko
  • kokosový ořech (na servírování)
  • bílý jogurt

Postup:
Oloupejte banány, rozdělte na kousky, vložte do sáčku a dejte přes noc do mrazáku. Druhý den dejte banány spolu s borůvkami do mixéru a rozmixujte na hladký krém. Rozbijte kokosový ořech a jeho poloviny použijte jako misky. Hotovou zmrzlinu můžete ozdobit borůvkami, semínky granátového jablka a strouhaným kokosem.

Extra tip:

Pro krémovější konzistenci můžete přidat i neslazený bílý jogurt.

Kokosová miska s borůvkovou zmrzlinou

2. Nejrychlejší mangový sorbet ze dvou ingrediencí

Co budete potřebovat:

  • mango
  • limetkovou šťávu

Postup:
Nakrájejte mango na kousky a dejte přes noc do mrazáku. Další den jen nasypte kousky manga do mixéru a zmrzlina je na světě! Pro dochucení přidejte pár kapek limetkové šťávy. Kdyby se vám nezdála konzistence, můžete zmrzlinu zředit troškou teplé vody.

Extra tip:

Zbylo vám pár kostiček manga? Hotovou zmrzlinu jimi ozdobte.

Nejrychlejší mangový sorbet ze dvou ingrediencí

3. Duhový nanuk z více druhů ovoce

Co budete potřebovat:

  • jahody nebo jiné ovoce, které máte zrovna po ruce
  • formičky na nanuky

Postup:
Jahody omyjeme, zbavíme stopek a lístečků a rozmixujeme. Nalijeme do formiček a dáme zamrazit.

Extra tip:

Vytvořte duhovou zmrzlinu tak, že budete do formiček nalévat rozmixované ovoce na sebe ve vrstvách. Skvělá je například kombinace jahoda, meruňka, ostružina.

Vaše tělo prochází proměnou a máte obavu, zda vám ovoce nezvedne vaši váhu? Přečtěte si článek o tom, jak se nebát konzumace ovoce při dietě a jak jej zařadit do Vašeho jídelníčku tak, aby mělo pro Vás co největší přínos

Duhový nanuk z více druhů ovoce

Pokud je ovoce příliš kyselé, můžeme jej případně dosladit datlemi, obilným sirupem nebo příchutěmi do vody bez kalorií. Takové má například komplexní výživový program The 1:1 Diet, který se řídí heslem „Spolu kila dolů“. Výživoví poradci vám sestaví jídelníček na míru, do kterého může patřit i tato zmrzlina.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.