Speciální probiotika pomohou aktivním lidem

Probiotika pro sportovce volně dostupné v lékárnách?  Ano, už je to možné. Lidem, kteří rádi celoročně sportují, svítá naděje, že zlepší výkony a vyhnou se virózám a střevním chorobám. Na trhu jsou totiž nově probiotika s minerály, speciálně vyvinutá pro fyzicky aktivní jedince – a ty právě nyní testují stovky profesionálních sportovců.


Probiotika a jejich účinky pomohly sportovcům. „Letos se našim hráčům zcela vyhnuly plicní onemocnění, chřipky, či třídenní virózy, což se nám nyní, když bojujeme o místo v nejvyšší soutěži, hodí. Vyzkoušel jsem si to i na sobě – zatím jsem nevzal kapesník do ruky,“ říká Martin Pavelec, manažer basketbalového týmu mmcité Brno.

Tento trend potvrzuje také florbalový reprezentační útočník, bronzový medailista z MS 2014, vítěz kanadsbasket muži MMCITÉ_1kého bodování sezóny 2014/15 Tom Ondrušek. „Vnímám větší odolnost, zlepšila se mi imunita. V minulé sezóně jsem prodělal virové onemocnění, které pak negativně ovlivnilo výkonnost ve zbytku sezóny. Od té doby co pravidelně užívám tento přípravek, tak  se mi podobná onemocnění vyhýbají, nevypadl jsem z tréninku, mohu se kontinuálně připravovat a cítím se tak o mnoho lépe,“ uvedl.

Probiotika a jejich výhody

Tato probiotika jsou už nyní volně dostupné v lékárnách a těm, kteří se chtějí hýbat bez ohledu na počasí, mohou ulehčit život. „Probiotika pomáhají vstřebávat ionty a minerály, které jsou pro fyzicky aktivní jedince nepostradatelné, zároveň pomáhají v syntéze některých vitaminů, především skupiny B.

Klinické studie prokázaly, že sportovci, kteří užívají probiotické doplňky stravy, méně trpí infekcemi horních cest dýchacích a gastrointestinálními nemocemi,“ vysvětlil MUDr. Jiří Neumann, lékař české atletické reprezentace a člen lékařské komise Českého olympijského výboru. probiotika

 

Profesionálové testují probiotika

Do testování probiotik s minerály jsou zapojeni fotbalisté, basketbalisté, florbalisté, volejbalisté či házenkáři. „Probiotika našim hráčům pomáhají lépe snášet léčbu medikamenty při různých zraněních. Významnou úlohu hrají v léčbě zažívacích problémů, ať jsou to různé střevní obtíže a chřipky,“ poznamenal fyzioterapeut A týmu FC Zbrojovka Brno – Jiří Stejskal.

florbal mužstvo
Podle MUDr. Jiřího Neumana testovaný přípravek obsahuje kromě probiotik také zinek a hořčík a vitaminy B1 a B6, tedy minerály, které jedinec se zvýšenou pohybovou aktivitou nutně potřebuje k výkonu a dobré regeneraci. „Ve chvíli, kdy sportovce přepadne průjem, či viróza, což se při cestách do zahraničí děje poměrně často, odchází tyto potřebné látky z těla ven. Zvyšuje se riziko svalových a šlachových úrazů, klesá výkonnost. Z potravy není možné potřebné množství vyzískat a pro prevenci či následnou rychlou regeneraci lze látky doplnit pouze takovým přípravkem,“ doplnil Neumann. „V případě, že sportovec už například průjmem trpí, zkracuje kvalitní probiotikum dobu léčby z obvyklých 3 až 5 dnů na 36 – 48 hodin.“

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.