krásné vlasy

Krásné vlasy – Téma měsíce

Krásné vlasy, víte jak na ně?  Vždy je to o zdraví vlasové pokožky.  Je i vaším snem bohatá hříva nadýchaných vlasů? Někdy je cesta náročnější, jindy stačí velmi málo. Pojďme krok po kroku a řekněme si, jak na to. Nejde přitom jen o mytí, péče o vlasy by měla být komplexní. Důležité je, nepečovat pouze o samotné vlasy, ale především o jejich kořínky a vlasovou pokožku. V dnešním článku, který skvěle doplní doplní téma měsíce, si povíme co pro to udělat.

Jak na krásné vlasy

1. Vyberte ten správný hřeben

Pořiďte si hřeben nebo kartáč, který vás netahá a pročesávání je vám příjemné. Pro každého to může být nějaký jiný typ. Například pro rozčesání dlouhých vlasů se hodí hřeben s většími mezerami mezi jednotlivými zuby.

Tip: Každodenní kartáčování zajistí vašim vlasům lesk a hebkost, které ještě posílíte užívám kartáče s kančími štětinami.

 

2. Co platí na mastné vlasy?
šampon heřmánkový pro krásné vlasy
Heřmánkový pro hojení kůže.
Lopuchový
Lopuchový pro růst vlasů.
Kopřivový šampon
Kopřivový pro regeneraci.

Mastné vlasy můžete mýt klidně denně, ale pořiďte si k tomu kvalitní šampon, což neznamená drahý.

Přílišné vysušování naopak podporuje tvorbu mazu. Snažte se vyhnout přípravkům obsahujícím silikony, které se ukládají ve vlasech i na pokožce a zabraňují dostatečnému přístupu vzduchu. Využijte šampóny s bylinkami, které navíc pomohou ozdravit pokožku nebo rozjasnit vaší barvu vlasů.

Tip: Heřmánek zvýrazní přirozenou blond, vlašský ořech a lopuch rozjasní vlasy brunetky. Kopřivu už naše babičky zjara používaly k regeneraci  vlasů.

 

3. Nezapomínejte na vyváženou stravu

Nejen péče o vlasy, ale i životospráva a životní styl ovlivní stav vašich vlasů. Zde patří mimo jiné pravidelný pitný režim. Omezte kávu a nahraďte ji vodou – ať už z kohoutku, perlivou, neperlivou či ochucenou. Dopřejte svému tělu také dostatek čerstvého ovoce a zeleniny.ovoce-zdrava-strava-vitaminy

 

4. Vitamín C, B-komplex, zinek a železo

Vitamín C – nejčastěji ho známe jako první pomoc při nachlazení, svůj význam však má také při péči o vlasy a o pleť. I když se o tom moc neví, jeho velké množství najdete v bramborách, dále v šípku a samozřejmě v citrónu a jiných citrusových plodech.

Vitamíny skupiny B … neboli B-komplex jsou pro vlasy obzvlášť důležité.zelenina_v_kosi Brání padání vlasů, tvorbě lupů a předchází nadměrnému maštění. Vitamíny skupiny B najdete například v mléčných výrobcích, celozrnném pečivu a v mase.

Zinek a železo je vhodné zařadit do jídelníčku především, pokud trpíte na nadměrné vypadávání vlasů.

 

5. Zkuste to se suchým šamponem

šampon suchýNemáte čas si umýt vlasy? Potřebujete jim rychle dodat objem? Na řadě je suchý šampon například AMICA s rýžovým škrobem, který odstraňuje přebytečný maz z vlasů i pokožky hlavy a současně přidá vašim vlasům na objemu a dodá vůni.

 

 

6. Jak na šik účes?

Základem pro krásné vlasy je kvalitní sestřih – zejména u krátkých vlasů, ale jeho význam nepodceňujte ani u vlasů delších. Vhodné jsou také stylingové přípravky dle typu vašich vlasů. Důležité je však to s nimi nepřehnat. Nadměrné množství způsobí, že budou vaše vlasy vypadat zplihle a nezdravě, navíc vaše vlasy zatěžuje.regenerace pro krásné vlasy

 

7. Blahodárná masáž hlavy

Péče o krásné vlasy by měla začít už u kořínků a pokožky hlavy. Pravidelná péče o pokožku hlavy zajišťuje přísun živin k vlasovým folikulům. Masáž hlavy dokáže za pomoci těch správných prostředků pomoci zamezit vypadávání vlasů i minimalizovat potíže s lupy.

rakytníková voda na vlasy
Rakytníková vlasová voda.

Vhodná je například vlasová voda LUNA bylinná kopřivová, která obsahuje výtažek z kopřivy, chlorofyl, vitamíny a minerální látky. LUNA napomáhá regeneraci vlasů a vlasové pokožky. Nebo rakytníková vlasová voda, jejíž vitamín C blahodárně posiluje vlasy a uzdravuje pokožku

Jedna odpověď k “Krásné vlasy – Téma měsíce”

  1. Hezky napsaný článek. Já ráda používám vlasovou kosmetiku od Aloxxi, která frčí právě na tom, že chce být co nejpřírodnější. Po mých zkušenostech jsou vlasy minimálně o 50 % hezčí a kvalitnější, ale vždy záleží na konkrétním typu vlasů.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.