WHO oznámila, že počet infikovaných pandemickou chřipkou (H1N1/California, mexická, prasečí) stále stoupá. Počet úmrtí v souvislosti s ní dosáhl na celém světě již téměř 8 000. Nutno podotknout, že na „obyčejnou“ sezónní chřipku každoročně v Česku zemře kolem dvou tisíc lidí.
Účinnou prevencí je očkování. Na všechny se vakcína, která chrání proti novému kmeni H1N1/California, nedostane. Ne všichni se dají očkovat proti sezónní chřipce, u někoho vakcinace není vhodná, jiný se obává nežádoucích účinků vakcíny.
První pomocí v prevenci proti chřipce může být posílení imunitního systému pomocí přírodních prostředků. Phytin (kyselina phytinová) má prokázané protivirové účinky, posiluje imunitní systém, čímž pomáhá v ochraně před infekcí a případně dále posiluje organizmus v boji s infekcí a urychluje rekonvalescenci.
Co je Phytin?
Phytin® patří do skupiny organických fosfátů a je izolován ze semen slunečnice ve formě vápníkových a hořčíkových solí kyseliny inosithexafosforečné (kyselina phytinová). Je obsažen v rostlinách (převážně v semenných obalech) a v živočišných tkáních a orgánech. V lidském organizmu hraje mimo jiné roli fosfátového depa.
Proč užívat Phytin v chřipkové epidemii?
Phytin stimuluje imunitní reakce včetně ochrany sliznic před uchycením infekce. Tím působí preventivně před virovou infekcí. Pozitivní vliv na imunitu byl zjištěn při výzkumu jeho účinků na virus HIV. Kyselina phytinová v koncentraci 1,67 mg/ml brzdí růst a množení virů a potlačuje škodlivé účinky virů na tělesné buňky.
Pozitivní vliv phytinu jako silného antioxidantu spočívá v odstranění oxidačního stresu, zamezuje zánětlivým procesům. Tím posiluje organizmus, když dojde k infekci a pomnožení virů v těle. Průběh infekčního onemocnění bývá při užívání Phytinu mírnější a infekce trvá kratší dobu.
Vliv na regeneraci organizmu. Phytin je přípravek s celkově posilujícím a tonizujícím účinkem na lidské tělo. Podporuje a reguluje látkovou přeměnu, zvyšuje duševní a tělesnou výkonnost, odstraňuje pocit únavy a vyčerpání a má přímý stimulační účinek na nervový systém. Phytin podporuje krvetvorbu a zvyšuje schopnost krevního barviva přenášet kyslík. Účastní se metabolizmu minerálů. Těmito mechanismy napomáhá lidskému tělu v rekonvalescenci, která jinak obvykle trvá u chřipky i několik týdnů.
Sezonní chřipka je smrtelné onemocnění
Dva ze 100 000 zdravých jedinců během epidemie „obyčejné“ sezonní chřipky umírá na komplikace (např. zápal plic). Pravděpodobnost úmrtí se však zvyšuje u pacientů s kardiovaskulárními chorobami (104 z 100 000), plicním onemocněním (240 z 100 000). Při velmi časté kombinaci diabetu a kardiovaskulárních chorob toto riziko stoupá na 480 ze 100 000 a trpí-li postižený chřipkou plicní chorobou a kardiovaskulárním onemocněním, pak je riziko ještě vyšší (umírá 870 nemocných ze 100 000).
Pandemická chřipka A (H1N1/California, mexická, prasečí)
Virus A/H1N1 je novým podtypem chřipkového viru napadajícího člověka, obsahuje segmenty genů chřipkových virů prasat, ptáků a člověka v kombinaci, která nebyla ve světě nikdy dříve pozorována. Nové viry jsou často výsledkem re-assortmentu (nového uspořádání genů) dvou jiných virů. Virus A/H1N1 je výsledkem kombinace dvou virů prasečí chřipky, které obsahovaly geny pocházející z virů ptačí a lidské chřipky.
Více informací na www.phytin.cz.
Vložit komentář