Infekční choroby

Jsou způsobeny choroboplodnými mikroorganismy (viry, bakterie, plísně, prvoci, parazité), které proniknou do organismu, pomnoží se a začnou škodit. S některými si tělo poradí samo, jindy potřebuje pomoci.

Jak na bolesti po pásovém oparu? Je mi 68let.  Před 3lety jsem prodělala pásový opar na levém nártu levé nohy. Od té doby trpím pálením, brněním a jako bych tu nohu měla úplně paralyzovanou až po koleno. Snažím se nohu masírovat, trochu to pomůže, ale za chvílí se ta bolest vrátí. Co s tím?
Dobrý den, je mi 18 a už delší dobu mám problém se svojí levou uzlinou na krku. Je zvětšená a někdy bolestivá. Teď jsem ale dostala horečky, kašel a otok uzliny se velmi zvětšil. Krční uzlina je neskutečně veliká a příšerně bolestivá na dotek a i při pohybu hlavou. Při polykání mě velmi bolí v krku ..
děvče s puchýřky
Ruka-noha-ústa..a do třetice ještě jedna virová nemoc, kterou si většinou odstůňou děti. Jedná se o novodobou nemoc, kterou generace  „Husákových dětí“ prakticky nepoznala. Nemoc se objevuje prakticky se zvýšeným cestováním, tedy po roce 1989. Jedná se o  syndrom ruka-noha-ústa, někdy li ..
Přestože průjmová onemocnění bývají často podceňována, mohou způsobit těžkou dehydrataci, selhání ledvin i celkový kolaps organizmu. Mimořádně nebezpečná mohou být pro děti, u kterých jsou nejčastější příčinou infekčního průjmu rotavirové infekce. Každoročně v ČR zasáhnou více než 150 000 dětí. Rota ..
Přestože se už blíží konec léta, je stále třeba mít se na pozoru před tímto nebezpečným roztočem. Klíšťata jsou aktivní, dokud mají vhodné klimatické podmínky. Obecně tak jejich sezona končí až v první polovině listopadu.