kniha zdravá střeva

kniha Zdravá střeva

Nejnovější kniha vydavatelství Jan Melvil s názvem Zdravá střeva, představuje průvodce tajemstvím mikrobioty a jejího vlivu na naše fyzické i psychické zdraví.

Mikroorganismy v našem střevě zásadně ovlivňují to, zda jsme nemocní, nebo zdraví, štíhlí, nebo obézní, dobře naladění, nebo náladoví. Řada prvků typických pro náš současný způsob života (např. skladba stravy, antibiotika, desinfekce) má ovšem na pro naše tělo prospěšnou mikrobiotu negativní vliv a ničí ji. Díky tomu naše tělo mnohdy nefunguje tak, jak má a způsobuje nám řadu problémů.

kniha

Justin Sonnenburg, Ph. D. a Erica Sonnenburgová, Ph. D., kteří se tématem mikrobioty zabývají již řadu let, shrnuli své poznatky v knize Zdravá střeva. Čtenáři se v ní dozvědí nejen o tom, co je to mikrobiota, proč je pro nás prvotně důležitá a jaký vliv má na naše celkové zdraví, ale zároveň získají představu, jak by měl správně vypadat náš jídelníček a jak bychom měli poupravit náš životní styl tak, abychom mikrobiotu v našem těle podporovali a celkově prospívali.

 

V knize naleznete mimo jiné odpovědi například i na tyto otázky: Proč se mikrobiota každého z nás radikálně liší, jak se dědí, jak se vyvíjí a čím strádá? Proč je zdravé chovat psy, nepřehánět to s dezinfekcí a zejména se vyhýbat antibiotikům, pokud to není nezbytně nutné? Jak může stav mikrobioty ovlivnit kvalitu stáří a ovlivnit délku života?

 

Knihu zakoupíte v tištěné nebo elektronické podobě ve vydavatelství Jan Melvil v edici Fit&Food

 

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.