koreni

5 přírodních spalovačů tuků

Jak jistě každý ví, k úspěšnému hubnutí je potřeba zbavit se především přebytečného tuku. Mnoho lidí chybně hledí pouze na číslo na váze, ale zapomíná na to, že mnohem důležitější je kontrolovat spíše obvody těla.


Nejlepší způsob, jak se zbavit nadbytečného tuku je zajisté kombinace vhodně složeného jídelníčku a pohybové aktivity, které musí být doplněné i dobře nastavenou psychikou. Existuje však něco, co vám může k účinnějšímu spalování dopomoci rychleji? Ano, ale…

Existuje řada potravin, které podle některých zdrojů, pomáhají tuky pálit a neukládat.

Nesmíme si však myslet, že pouhým zařazením těchto potravin jednoduše ihned zhubneme. Takové potraviny sice mohou mít pozitivní vliv při redukci hmotnosti, ale rozhodně od nich nečekejte nějaké zázraky. Bez zdravého, pestrého a vyváženého jídelníčku a dostatečného pohybu totiž své vysněné váhy žádným kouzlem nedosáhnete.

Jaké potraviny podporují náš metabolismus a trávení?

Vybrali jsme pro vás 5 z nich:

Zázvor

Tato potravina, která je oblíbená zejména v období nachlazení a chřipek má své místo zajisté i v redukčním jídelníčku. Pravidelnou konzumací zázvoru podpoříte své trávení, látkovou výměnu i oběh.

Chilli

Chilli papričky jsou přínosné nejenom při hubnutí, ale také pro naše celkové zdraví. Obsahují mnoho pozitivně působících látek, ale nesmíme to s nimi přehánět. Za zmínku stojí jistě látka obsažená v chilli s názvem kapsaicin, která přispívá právě k urychlení našeho metabolismu.

Zelený čaj

Tento nápoj má na naše tělo doslova blahodárné účinky. Obsahuje mnoho antioxidantů a zařazovat bychom ho měli co nejpravidelněji. Má pozitivní vliv jak na psychiku, tak na naše tělo jako takové. Zelený čaj obsahuje kofein, který podporuje činnost našeho metabolismu a chrání naše tělo před negativně působícími vlivy.

Skořice

Toto koření je nejenom velmi chutné, ale skořice také napomáhá udržovat naše tělo v rovnováze a pravidelná konzumace dle některých zdrojů upravuje krevní tlak. Její výhodou je také nízká energetická hodnota, takže si ji klidně můžete dopřát i při redukční dietě.

Cibule

Cibule je velmi nedoceňovanou zeleninou, která má v našem jídelníčku opět své místo. Obsahuje velmi cennou vlákninu, podporuje naše zažívání a má antimikrobiální účinky. Díky pravidelné konzumaci cibule podpoříte své zdraví a zlepšíte proces hubnutí. Dobré je zařadit ji do jídelníčku na všechny možné způsoby, čerstvá cibule je možná trochu aromatická, ale za to pekelně zdravá.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.