Proti rýmě a kašli

Už je to tu zas – podzim, plískanice, sychravo. Bacily a viry lítají kolem nás s jedinou snahou usadit se právě na sliznici našeho nosu a krku. Už cítíte šimrání v nose, škrábání v krku, kýcháte, smrkáte a pokašláváte? Pak se to těm malinkým potvůrkám podařilo. Napadly sliznice horních dýchacích cest a vyvolaly zánět nosohltanu.
Není to žádná tragedie, ale protivné to tedy je. Jen aby nebylo ještě hůř! Podcenit choroby z nachlazení není rozumné.

Základem léčby zánětu nosohltanu a prevencí jeho komplikací je zachování průchodnosti nosu – smrkáním, které lze naučit i malé děti. Ke zmírnění otoku nosní sliznice a uvolnění hlenu při rýmě jsou vhodné nosní kapky nebo nosní spreje, a to i s obsahem antibiotik.. Důležitý je dostatečný příjem tekutin, zábaly krku, inhalace zvlhčeného vzduchu.

Vhodnou léčbou zánětu nosohltanu je sprej Bioparox®. Obsahuje antibiotikum (fusafungin) a proto působí jak proti samotnému zánětu, tak proti bakteriím, které se pomnožily na oslabené sliznici. Může se aplikovat do nosu i úst, takže je jedním lékem pro různé formy zánětů dýchacích cest – rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, záněty nosohltanu a hltanu. Bioparox snižuje zduření sliznice a zmírňuje bolest.
Z aplikátoru jsou rozprašovány velmi malé částice, které mají formu mikroskopického aerosolu, a tudíž pronikají do všech částí dýchacích cest.
Bioparox působí pouze místně a je obvykle dobře snášen. Po poradě s lékařem či lékárníkem jej mohou užívat i těhotné ženy.
Bioparox nevyvolává rezistenci (přetrvávající schopnost bakterii přežívat a množit se při užívání antibiotika) ani nejsou známy jeho interakce s jinými léčivými přípravky (vzájemné ovlivněni leků při jejich současnem užívaní).

Dávkovaní je stejné u všech typů onemocněni.
Dospěli a mladiství:

  • do každé nosní dírky dva vstřiky čtyřikrát denně

  • do úst 4 vstřiky čtyřikrát denně.

Děti mohou Bioparox používat od věku, kdy jsou schopny spolupracovat při podávaní spreje (ne mladší 30 měsíců):

  • do každé nosní dírky jeden až dva vstřiky 4 x denně

  • do úst 2 až 4 vstřiky 4x denně.

Bioparox® je vhodný pro léčbu lehčích zánětů dýchacích cest.

Podrobné informace o Bioparoxu a jeho podávání si prosím přečtěte před zahájením léčby v příbalovém letáku. Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.
Konzultujte lékaře či lékárníky vždy včas, když příznaky nereaguji na léčbu nebo se zhoršují.

PRAKTICKÉ RADY PRO SPRÁVNÉ PODÁVÁNÍ BIOPAROXU

  • Před podáním se vysmrkejte.

  • Lahvičku držte při podávaní donosu i do úst svisle. Při stisknuti se nadechněte.

  • Bioparox vstřikujte nejlépe po jídle a bezprostředně po podáni nepijte.

  • Léčbu nepřerušujte při prvních známkách zlepšeni stavu.

  • Až do ukončení doby použitelnosti můžete Bioparox používat opakovaně.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.