Choroby dýchacího ústrojí

Onemocnění nosní dutiny, vedlejších nosních dutin, nosohltanu, hrtanu, průdušnice, průdušek a plic

Na chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN) zemře v ČR ročně 3 500 lidí, tedy o 70 % více než v posledních 10 letech. Ve světě se roční úmrtnost šplhá k 3 milionům. CHOPN se tak stává čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí doma i ve světě. Podle plicních lékařů se v nejbližších letech dostane až na tř ..
Bolest v krku
Bolest v krku není pouze nepříjemná, mnohdy nás také zcela vyřadí z běžného provozu. Pokud je pro nás obtížné vůbec promluvit a každé polknutí bolí, máme nejvyšší čas k zahájení účinné léčby. Spoléhat se však pouze na čaj se zázvorem a polykat med po lžičkách mnohdy nemusí stačit.
Je vám nad 45 let a i při menší námaze se snadněji zadýcháváte? Pak můžete patřit do rizikové skupiny lidí s možným výskytem Idiopatické plicní fibrózy (IPF). Lidé z Jihomoravského kraje, kteří splňují tato napovídající kritéria, si mohou zdraví svých plic přijít překontrolovat ve středu 20. září, k ..
Chronická rýma
Rýma je pro mnoho z nás jen pouhá nepříjemnost a většina populace ji nepovažuje za vážné onemocnění. Při chronických a opakovaných potížích tedy většina pacientů nevyhledá odborníka. Výsledkem dlouhodobě přehlížené rýmy přitom může být nejen ztráta kondice či narušení imunity, ale dokonce i ztráta č ..
Chrápání a poruchy dechu
Nízká saturace krve kyslíkem je spojena s dušností a problémy s dechem, které jsou často v noci indikovány chrápáním. Apnoe, neboli vynechání dechu trvající déle než 20 sekund, může zapříčinit až život ohrožující stav. Tímto problémem trpí nejčastěji lidé, u kterých se projevují arytmie či pacienti ..