Chrápání a poruchy dechu

Boj proti chrápání a poruchám dechu

Nízká saturace krve kyslíkem je spojena s dušností a problémy s dechem, které jsou často v noci indikovány chrápáním. Apnoe, neboli vynechání dechu trvající déle než 20 sekund, může zapříčinit až život ohrožující stav. Tímto problémem trpí nejčastěji lidé, u kterých se projevují arytmie či pacienti s chronickým srdečním onemocněním. Zásadní problém spočívá v tom, že zdaleka ne vždy dušnost spícího člověka vzbudí. Pokud se tak nestane, může dojít v extrémním případě až k zástavě srdeční činnosti. Předcházet tomuto stavu lze průběžným měřením a vyhodnocováním nasycenosti krve kyslíkem pomocí náramku CheckMe Pulsebit O2. Pulsebit O2 může však s vhodným nastavením sloužit také jako účinná zbraň proti chrápání.

Okamžitým následkem vynechání dechu je prudké snížení kyslíku v krvi. Náramek CheckMe Pulsebit O2 neustále monitoruje nejen tuto veličinu, ale také hodnotu pulsu. Pokud dojde k odchylce, která by mohla být pro člověka nebezpečná, aktivuje náramek nastavitelné vibrace a okamžitě probudí svého majitele.

CheckMe Pulsebit O2

CheckMe Pulsebit O2 je vybaven jasně viditelným displejem, na kterém se zobrazují oba monitorované údaje, tedy aktuální puls a nasycenost krve kyslíkem. Frekvenci srdeční aktivity měří náramek optickým senzorem na vnitřní straně. Ke správnému uchycení pomáhá pásek s jemnými stupni pro zapínání. Hladina kyslíku v krvi je měřena pomocí pohodlného pryžového „prstýnku“, jehož součástí je speciální senzor. Prstýnek je s náramkem spojen krátkým měkkým kabelem. Uživatel může kdykoli letmým pohledem zkontrolovat na displeji dobře viditelné hodnoty, a to jak během dne, tak i okamžitě po probuzení vibracemi.

Chrápání je jedním z nejběžnějších, ale také nejotravnějších nočních můr mnoha jednotlivců i rodin. Vzhledem k tomu, že k němu dochází právě omezením průchodu vzduchu hrdlem, lze náramek CheckMe Pulsebit O2 použít s citlivějším nastavením i proti tomuto nešvaru. Jakmile začne uživatel chrápat, prstýnek zaznamená jemné snížení saturace a jemnějšími vibracemi probere tvrdého spáče z hlubokého spánku, během kterého je chrápání intenzivní.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.