Nejste obětí cukrovky? Nechte se bezplatně vyšetřit!

V rámci programu Zdraví národa je ještě týden možné nechat se zdarma vyšetřit na cukrovku, a to v odběrových pracovištích společnosti synlab czech. Zájem Čechů o vyšetření dosud předčil všechna očekávání. Problém, který tato nemoc představuje, si dobře uvědomují a přistupují k prevenci zodpovědně.


Chcete se ujistit, že se vás cukrovka netýká? Stačí navštívit odběrové pracoviště a zde ve spolupráci se sestřičkami vyplnit žádanku, a následně si nechat odebrat krev. Výsledek poté pacienti i s komentářem obdrží buď poštou domů, nebo jej dostane praktický lékař, pokud udají jeho adresu.

Víte, že…

  • Vyšetření cukrovky probíhá až do 30. dubna 2015.
  • Vyšetření jsou pro pacienty úplně bezplatná!
  • Odběry jsou realizovány ve všech odběrových pracovištích společnosti synlab czech.
  • K odběru není nutné přijít se žádankou od lékaře, žádanku pacienti vyplní přímo na místě s odborným personálem.
  • Výsledky vyšetření i s komentářem obdrží pacienti poštou domů, případně ke svému praktickému lékaři, pokud udají jeho adresu.

„Když jsme první letošní preventivní program připravovali, sami jsme byli překvapeni tím, jaký problém cukrovka představuje. Označení epidemie třetího tisíciletí rozhodně není přehnané, stejně jako informace o počtu nových pacientů s cukrovkou každý rok, a to včetně nejmladších ročníků. Stejně tak nás překvapilo, kolik lidí netuší, že má některý z typů cukrovky v různé fázi nemoci,“ říká Kateřina Štolcová, tisková mluvčí preventivního programu Zdraví národa. To se ostatně potvrzuje i na průběžných výsledcích laboratorních vyšetření, která jsou v rámci programu Zdraví národa prováděna. „Procento lidí s pozitivním nálezem bohužel statistiky potvrzuje,“ doplňuje Štolcová.

Více informací o projektu Zdraví národa, ale také o cukrovce a problémech, které tato nemoc přináší, najdete na webu www.zdravinaroda.cz.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.