Spálení od sluníčka (solární dermatitida)

Není třeba opakovat, že citlivost kůže je velmi individuální a že je nutné používat prostředky, které chrání před slunečními paprsky.

Když se nám to nepodaří a kůže zrudne a začnou se na ní tvořit puchýřky, postupujeme stejně, jako by se jednalo o popáleninu.

Postižený by měl ulehnout do chladnější místnosti, nejvýrazněji spálené okrsky kůže je nutné chladit (vodou, ledem zabaleným do nepropustného vaku a zabaleným do ručníku, utěrky). Na zarudlou pokožku můžeme nanést přípravek obsahující panthenol nebo/a zinek. Při celkových příznacích postupujeme, jako by se jednalo o úpal/úžeh.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.