Choroby kožní

Mohou postihnout malý okrsek kůže, nebo celý povrch těla, může jít o malý kosmetický problém, nebo o život ohrožující chorobu. Historicky se ke kožním chorobám řadí i nemoci přenášené pohlavním stykem (venerologické).

Startující projekt zaměřený na podporu osvěty o atopické dermatitidě upozorňuje na tíživé životní situace lidí s výskytem tohoto chronického onemocnění. Život v moderní době přináší mnoho výhod spojených s větším komfortem a pocitem luxusu, ale zároveň svádí k nevhodnému životnímu stylu, který způso ..
Drobný estetický problém, nebo seriózní zdravotní riziko? Kožní či nehtovou mykózu Češi podceňují, přitom se jedná o onemocnění velmi nepříjemné – zánětlivé, svědící a někdy i bolestivé. Jak ukázal průzkum agentury Ipsos iniciovaný značkou Exoderil, příznaky typickými pro mykotické onemocnění během ..
Mezi nejoblíbenější dary zejména pro ženy patří už tradičně kosmetika. Jako dárek pro partnera po ní sáhne téměř 50 % Čechů. Časté střídání kosmetických přípravků ale obličeji a obzvlášť okolí očí může uškodit. Některé složky mohou vyvolat podráždění, nepříjemné alergické reakce nebo i zánět.
Lupénka je chronické zánětlivé onemocnění, které se projevuje tvorbou začervenalých, olupujících se ložisek na pokožce celého těla. Nevzhledné kožní projevy doprovází ve většině případů nepříjemné svědění. U mnoha pacientů postihuje nejen kůži, ale také nehty a klouby, zasahuje do jejich psychiky, n ..
Z celosvětového průzkumu, který uskutečnila společnost Novartis spolu s výzkumnou společností GFK vyplývá, že na 84 % s lidí psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 %. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných z 31 ..