Choroby kožní

Mohou postihnout malý okrsek kůže, nebo celý povrch těla, může jít o malý kosmetický problém, nebo o život ohrožující chorobu. Historicky se ke kožním chorobám řadí i nemoci přenášené pohlavním stykem (venerologické).

Lupénka je chronické zánětlivé onemocnění, které se projevuje tvorbou začervenalých, olupujících se ložisek na pokožce celého těla. Nevzhledné kožní projevy doprovází ve většině případů nepříjemné svědění. U mnoha pacientů postihuje nejen kůži, ale také nehty a klouby, zasahuje do jejich psychiky, n ..
Z celosvětového průzkumu, který uskutečnila společnost Novartis spolu s výzkumnou společností GFK vyplývá, že na 84 % s lidí psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 %. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných z 31 ..
Opalování
Většina Čechů podceňuje negativní následky nadměrného slunění jak u sebe, tak u svých dětí. Zarudnutí, svědění, puchýře na kůži. Předčasné stárnutí, nadměrná tvorba vrásek a pigmentových skvrn. Zničení kožních vláken a následná rakovina kůže. Tomu všemu však lze předcházet dostatečnou ochranou pokož ..
krásné vlasy
Krásné vlasy, víte jak na ně?  Vždy je to o zdraví vlasové pokožky.  Je i vaším snem bohatá hříva nadýchaných vlasů? Někdy je cesta náročnější, jindy stačí velmi málo. Pojďme krok po kroku a řekněme si, jak na to. Nejde přitom jen o mytí, péče o vlasy by měla být komplexní. Důležité je, nepečovat po ..