žena - mateřské znaménko na tváři

Nechte si zkontrolovat znaménka na Dni melanomu

Jednou z nejzákeřnějších forem rakoviny kůže – melanomem – trpí stále větší počet lidí. Podle statistik je příčinou dvou třetin veškerých úmrtí na kožní nádory. Včasné odhalení zhoubného melanomu však může vést k úspěšné léčbě. Ostravská poliklinika se proto rozhodla uspořádat Den prevence melanomu, kde budou mít zájemci možnost nechat si znaménka překontrolovat.

Cílem Dne melanomu je přispět k včasnému odhalení zhoubného melanomu, který patří mezi nejnebezpečnější formy rakoviny. Mnoho lidí s návštěvou lékaře váhá, i když mají podezření na nebezpečné znaménko. Mnohdy jim právě podobné akce dodají potřebnou odvahu. „Obecně platí, že čím dříve lékař nádor objeví, tím větší je pravděpodobnost uzdravení. Proto je velmi důležité sledovat svá znaménka a alespoň jednou ročně si je nechat vyšetřit u odborného lékaře,“ říká kožní lékař MUDr. Robert Postupa. Den prevence melanomu se v Poliklinice Agel Ostrava uskuteční 25. února od 8.00 do 17.00 hodin.

Počet lidí trpících onkologickým onemocněním kůže se stále zvyšuje, ačkoliv v celém světě funguje velmi kvalitní osvěta. Na vině je mimo jiné změna životního stylu, neboť Češi častěji jezdí na dovolenou za sluncem a chodí do solárií. Mnoho lidí dnes považuje opálenou kůži za symbol atraktivity, nicméně opak je pravdou. Opálená kůže je známkou poškození ultrafialovým zářením. Požadovaná snědá barva vzniká jako obranná reakce kůže s cílem zmenšit toto poškození.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.