Pečujte o své nohy i v zimě

V létě je péče o nohy samozřejmostí – vystavujeme je na pláži i v sandálech a libujeme si v nápadných odstínech laků na nehty. Ale co na podzim a v zimě, kdy nohy na dlouhou dobu schováme do uzavřených bot? Není péče o nohy v tomto období zbytečnou ztrátou času? Rozhodně ne. Právě teď si naše nohy žádají pozornost a péči, která však může být současně i příjemnou relaxací

Pravidelná péče

Také z opečovávání nohou si můžete udělat příjemný rituál. A jak na to? Jednou týdně dopřejte svým nohám příjemnou lázeň s přídavkem koupelové soli, pěny nebo bylinek. Pro obroušení zhrublé kůže můžete použít peeling nebo pemzu. Následně vmasírujte do nohou také hydratační nebo výživný krém. Po každém dni, co vaše nohy stráví dlouhé hodiny v úzkých botách a přetopených místnostech, nohy důkladně omyjte, osušte a nakrémujte, předejdete tak nepříjemným plísňovým onemocněním.

Pozor na mykózu!

Právě v tomto období bývá výskyt plísňových onemocnění vyšší, často jsou důsledkem nedostačující péče a špatné prokrvení. Teplo, vlhko a otlaky – to vše zvyšuje náchylnost k mykóze. Že se vás tento problém týká, zjistíte podle výrazného svědění, zčervenání, praskání nebo olupování kůže.

Plíseň může postihnout také nehty, odborně se toto onemocnění nazývá onychomykóza, poznáte jej nejčastěji podle změny barvy nehtu a jeho třepení, nehty ztrácejí lesk a mohou zežloutnout. Potíž spočívá především v tom, že mykózu objevíme často až v pozdějším stádiu. Při léčbě je třeba kombinovat účinnou látku proti plísním s látkou naleptávající strukturu nehtu, což umožňuje rychlejší odstranění nehtu, a tak urychluje celou dobu léčby. Mykóza po sobě často zanechává na nehtech také různé deformace. Pro tento případ je vhodný speciální lak na nehty Sililevo, který remineralizuje a obnovuje strukturu nehtů. Dle klinických studií Sililevo výrazně redukuje poškození nehtů, jejich lámavost a křehkost.

Jak se mykóze vyhnout?

  • Pokud zamíříte na bazén nebo do sauny, mějte sebou vždy přezůvky.
  • Nepůjčujte si cizí obuv ani ručníky.
  • Noste kvalitní ponožky z přírodních vláken a perte je na vysokou teplotu.

A co ještě nohy trápí? Podpatky

Špatně padnoucí boty dokáží pěkně potrápit, své o tom ví ženy holdující vysokým podpatkům. Nejen otlaky a bolavé nohy, ale také bolesti páteře a deformované šlachy. Těžiště těla se při nošení vysokých podpatků nepřirozeně posouvá dopředu, což způsobí špatné držení těla. Pokud na vysoké podpatky přeci jen nedáte dopustit, snažte se je střídat s “přívětivější”, nejlépe ortopedickou obuví.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.