Snažit se sbalit krásnou ženu je pro muže jako skočit z letadla

Muži, kteří stráví pouhých pět minut snahou upoutat pozornost krásné ženy, zažijí takovou úroveň stresu, že to může poškodit jejich srdce, varují vědci z univerzity ve španělské Valencii. Jak napsal britský list The Mail on Sunday, pokud se muž pokouší o krásku, kterou sám vnímá jako „mimo své možnosti“, pak je stres, který zažívá, srovnatelný s vyskočením z letadla. Hladina „stresového hormonu“ kortizolu stoupá a infarkt může být pravděpodobnější než to, že snaha o sblížení vyústí v rande.

Do studie se zapojilo 84 studentů, jimž vědci změřili hladinu kortizolu před tím, než je jednotlivě nechali o samotě s krásnou ženou, kterou předtím testovaní neznali; a pak jim znovu změřili hladinu hormonu.

„V téhle studii jsme předpokládali, že ve většině mužů může přítomnost krásné ženy vyvolat dojem, že jde o příležitost ke vztahu,“ uvedli vědci. „Studie ukázala, že se hladina kortizolu zvýšila po vystavení pětiminutovému, krátkému společenskému kontaktu s mladou, přitažlivou ženou. Poskytuje to důkaz, že mezilidská interakce může mít vliv na sekreci kortizolu.“

Ovšem pro muže, kterým se seznámení s krasavicí podaří a začnou s ní chodit, může být realita ještě horší. Studie tvrdí, že stres dlouhodobého vztahu může způsobit chronicky zvýšenou hladinu kortizolu, která – paradoxně – vede k impotenci. Kortizol má ovšem i kladné stránky – může člověku dodat rychlý příděl energie v krizové situaci, jež mu umožní přežít či přestát bolest; včetně té způsobené rozchodem.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.