Pravdy a mýty o kardiostimulátorech V.

V kardiostimulátoru je nutné měnit baterie.

PRAVDA:

Baterie se nemění, vždy se mění celý přístroj. V současnosti vydrží šest až sedm let. Délka životnosti baterií závisí především na tom, zda je pacient na kardiostimulátoru plně závislý a přístroj tedy vydává elektrické impulsy nepřetržitě nebo zda má pacient vlastní srdeční akci a přístroj ho jen zajišťuje, když se tato akce příliš zpomalí nebo zastaví.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.