Pravdy a mýty o kardiostimulátorech II.

Člověk s kardiostimulátorem nesmí projít bezpečnostním rámem třeba na letišti, neměl by se přibližovat k mikrovlnné troubě a měl by si dát pozor i na mobilní telefony.

PRAVDA:

Bezpečnostním rámem může člověk s kardiostimulátorem procházet úplně normálně, i když by se pod ním neměl zdržovat zbytečně. Mobilní telefon je možné požívat běžným způsobem, nedoporučuje se jej nosit v náprsní kapse na straně uložení přístroje. Domácí spotřebiče, včetně mikrovlnné trouby, rizikové nejsou.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.