Choroby oběhové soustavy

Onemocnění srdce a cév

Čeští kardiologové varují: zanedbané infarkty, neochota jet do nemocnice nebo k lékaři na vyšetření či na preventivní prohlídku kvůli strachu z koronaviru – to vše se časem vrátí v podobě exploze případů srdečního selhání. Další pacienty zřejmě přivede do ordinací kardiologů očekávané zhoršení sociá ..
U velkého procenta nemocných, kteří skončili v nemocnici kvůli koronaviru, poškodil virus srdce – upozorňují na to tuzemští kardiologové. Změny na srdci v důsledku onemocnění covid-19 prokazuje i řada zahraničních studií.
Nohy nás nesou celý náš život. A proto bychom se jim měli odvděčit důkladnou a stoprocentní péčí. Nejen v letních měsících, kdy je více vystavujeme a podrobujeme kvůli vyšším teplotám a chození „bosky“ větší zátěži, ale po celý rok. Mezi nejčastější problémy patří ztvrdlé a popraskané paty, ale také ..
Věděli jste, že na srdečně-cévní onemocnění umírá polovina z nás? To je důvod, proč se 29. září ve více než 100 zemích slaví Světový den srdce. Letošní téma zní „Use Heart“, tedy „Používej srdce“, a je spojené nejen se srdečně-cévními onemocněními, ale i s ostatními oblastmi života, se kterými srdce ..