STOB pořádá od dubna kurzy snižování nadváhy ve stovce měst

Sdělila to zakladatelka Společnosti STOB (STop OBezitě) Iva Málková. V kurzech se lidé naučí, jak uvést do praxe heslo „jinak jíst a více se hýbat“.

Zlepšit si do léta tělesnou i psychickou kondici a zhubnout s rozumem mohou lidé v kurzech snižování nadváhy. „Metodika ověřená na tisících klientů vede nejen k váhovým úbytkům, ale hlavně k jejich udržení. Člověk si nacvičí vůli, zlepší stravovací návyky, po letech se vrátí k pohybu, začne se mít rád, a tím si zvýší celkovou kvalitu života,“ popsala odbornice, která pořádá kurzy hubnutí už 20 let.
Novinkou poslední doby jsou kurzy pro diabetiky. STOB organizuje také různé druhy samostatného cvičení s vážením. Je to například aerobic pro všechny věkové i váhové kategorie, zdravotní cvičení, cvičení proti bolestem zad, cvičení na fitballech, pilates a výuka tance.
STOB pořádá letos podruhé internetový kurz zdravého životního stylu a hubnutí s názvem Snadně žij zdravě – Sebekoučink. Je určen nejen těm, kteří chtějí zhubnout, ale i těm, kteří již zhubli a chtějí si novou váhu udržet. Program mohou využít i nutriční terapeuti a další odborníci, kteří tak budou sledovat na dálku pokroky svého „pacienta“, pokud jim sdělí heslo.
Iva Málková uvedla, že v tomto kurzu se každý týden po dobu měsíce otevře nová lekce, kde se člověk naučí zábavnou formou, jak převést do praxe teoretické znalosti typu „jinak jíst a více se hýbat“. Vedle základních lekcí jsou v nabídce i lekce nástavbové, jako Nácvik vůle. Na webu je i „kouzelné zrcadlo“, v něm se člověk vidí, jak by si to přál.
Program Jídelníček obsahuje uspořádanou databázi potravin s jejich energetickou hodnotou, obsahem bílkovin, sacharidů a tuků, s doporučenou velikostí porce. U potravin nepříliš vhodných k hubnutí doporučí program potravinu stejného druhu, ale méně kalorickou. Barevné semaforky ukážou, jak si člověk vede. Semaforky také pomohou při nácviku vůle. Nasměrují účastníka k poznání, že endorfiny důležité pro dobrou náladu vytváří pohyb úplně stejně jako čokoláda.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.