5 důvodů, proč jsou doplňky na erekci bezpečnější, než léky

Rád byste své milé předvedl pokročilou postelovou akrobacii? Můžete se obrátit na svého lékaře, který vám předepíše léky pro podporu erekce, anebo můžete vsadit na některý z doplňků stravy k posílení mužnosti. Která z těchto variant je ale lepší?

Doplněk seženete bez předpisu a nemá tolik omezení, jako lék

Podpořit erekci, zlepšit své sexuální výkony a celkově posílit chuť na sex můžete dvěma základními způsoby – léky nebo doplňky stravy. Oba tyto hlavní tábory mají svá pro i proti.

Jejich hlavním rozdílem, kterého si všimnete okamžitě na první pohled, je, že léky si můžete pořídit pouze na lékařský předpis, zatímco doplňky stravy si můžete zakoupit naprosto volně v lékárně, nebo na internetu. Navíc najdete doplňky stravy často i s různými slevami třeba na další nákup, což je u léků na předpis prakticky nereálná představa.

A i z dalšího srovnání vychází doplňky stravy jako vítěz. Pojďme se tedy podívat na to, proč jsou doplňky stravy pro podporu erekce lepší volbou než léky na recept.

Doplňky nemají léčivý účinek, ale jsou bezpečnější a nenávykové

Doplňky stravy jsou podle Státního ústavu pro podporu léčiv (SZPI) „jen“ speciální skupinou potravin. Ty se samozřejmě od běžných potravin liší, a to konkrétně zvýšeným obsahem vitamínů, minerálních nebo jiných látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem.

Doplňky stravy proto nejsou ani nemohou být označeny jako léčiva. Nemají léčivé účinky.

Mezi takové přípravky patří například dobře prodávaný kanadský VIMAX. Účinky VIMAXU zahrnují podporu chuti na sex, prodloužení pohlavního styku, stimulaci normální erekce, zlepšení prokrvení penisu a celkové posílení vašeho intimního života.Prášky pro podporu erekce můžete užívat s klidným svědomím dlouhodobě. Obsahují totiž pouze rostlinné výtažky s přídavkem vitamínů a minerálů, které mají mírné prokrvující účinky.

Nemůže se tedy stát, že byste se doplňky stravy předávkoval, nebo že byste si dokonce na nich vybudoval závislost, což nelze říct o lécích.

A pokud přece jen užijete doplňků stravy více, než je doporučeno v návodu, vaše tělo si s nadbytkem účinných látek snadno poradí a rychle je vyloučí. Hrozit vám může jen alergická reakce na některou z bylinných složek v potravinovém doplňku.

Lék má přísné dávkování, doplňkem se nepředávkujete

Doplňky stravy můžete užívat i případě, že máte jisté zdravotní potíže, jako je třeba vysoký krevní tlak, cukrovka, kardiovaskulární nemoci či psychické problémy.

Vhodnost takových přípravků vám musí sice v prvé řadě potvrdit váš lékař, ale ve většině případů není s jejich užíváním žádný problém.

Naopak léky pro podporu erekce jsou pro vás v takovou chvíli naprosto zakázaným zbožím. Jedná se totiž o velmi účinná léčiva, jejichž užívání pro vás může být v takovou chvíli životu nebezpečné. Nejčastěji tyto léky obsahují sildenafil, tadalafil, vardenafil a avanafil.

Doplňky stravy nijak nezatěžují váš organismus, nejsou životu nebezpečné a zároveň většinou nepřináší žádné komplikace ani ve spojení s alkoholem, ač samozřejmě jejich užívání s alkoholem není všeobecně doporučené.

Naproti tomu léky na lékařský předpis mohou přinášet řadu vážných nežádoucích účinků, mohou být dokonce životu nebezpečné a jejich spojení s alkoholem může skončit i smrtí.

Proto je potřeba vždy u léků číst příbalový leták a případný výskyt nežádoucích účinků okamžitě konzultovat s lékařem.

Léky se padělají mnohem častěji, než doplňky

Nakonec zde máme oblast padělání. Doplňky stravy se prakticky nefalzifikují. Pro padělatele jsou totiž mnohem lukrativnější padělky známých léků, jako je například Viagra, než doplňky stravy.

A i kdybyste přece jen narazili na padělek nějakého doplňku stravy, stále bude méně nebezpečný než padělaný lék.

Doplňky stravy si můžete s klidem koupit i přes internet. Zpozornět byste měl pouze na neověřených e-shopech, na kterých nejsou uvedené kontaktní údaje, informace o dané firmě ani sídlo společnosti.

Kdežto v případě léků na předpis si je nikde jinde než v lékárně po předložení lékařského receptu nekoupíte. A jejich nákup na černo na internetu bez předpisu je doslova ruskou ruletou.

Doplňky stravy jako jasný vítěz

Doplňky stravy vám sice nevyléčí konkrétní zdravotní problém, ale pomohou vám bezpečně zlepšit erekci.

Oproti lékům mají mnohem méně negativních účinků a přitom některým lidem mohou bohatě stačit pro tonizaci a zlepšení života.

Konečné rozhodnutí je však samozřejmě jen na vás. Vybírejte pozorně.

 

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.