Pravdy a mýty o akné IX.

Sportem se akné lepší.

PRAVDA:

Pokud se jedná o přiměřený pohyb na čerstvém vzduchu, který obecně pleti prospívá, pak ano. V žádném případě sport nenahradí ostatní složky terapie (hormonální, slupovací, antibiotika), je-li jí zapotřebí. Navíc v místech zapocení (pod čelenkou, těsným trikotem) může dokonce dojít ke zhoršení projevů. Proto je vždy nutné postupovat přísně individuálně a pro každého pacienta zvolit optimální režim.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.