Pravdy a mýty o akné II.

Silně odmašťující přípravky vyléčí akné.

PRAVDA:

Dříve se používaly k ošetření akné přípravky, jejichž hlavní složkou byl například koncentrovanější alkohol. Tato léčba však přinášela jen krátkodobý efekt, protože nadměrné odmaštění „spouští“ ochranné regulační mechanismy kůže, které způsobí ještě větší produkci kožního mazu, a tím dochází k zhoršení projevů. V současnosti se tento typ terapie nedoporučuje.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.