Co se zjizvenou pletí po akné

Otázka

Zdravím, má dcera, je jí 15 let, má šíleně jizevnatou pleť po akné. Zkoušíme, co se dá, ale nic jí nepomáhá. Co si myslíte o laseru? A kolik to stojí? Jsme z Jirkova, takže bych ráda nějakou bližší konzultaci. Děkuji.

Odpověď

MUDr. Marta Šimůnková:
Laser je v podstatě jedinou metodou, jak jizvy po akné odstranit, ty velké minimalizovat. Cena ošetření se liší podle typu laseru, rozsahu ošetřené plochy a pohybuje se v cenových relacích jako laserový facelift (desetitisíce). K účinné léčbě je nutné použít výkonný laser, ty slabší a levnější mohou jen zmírnit tvorbu nových jizev, staré neodstraní. Nenechte se proto zlákat „výhodnou“ cenou.

Dobré zkušenosti mám s prim. V. Víškem (Medicom VIP, Praha 1, Spálená 16). Zkuste se k němu objednat na konzultaci. Teď je optimální doba k řešení  – do léta bude pleť zahojená (po ošetření je nutné se alespoň 2 měsíce vyhýbat slunečním paprskům, aby nedošlo k tvorbě pigmentových skvrn v místě ošetření). Připravte se i na to, že po ošetření zůstane dcera minimálně 14 dnů doma. Ošetření spočívá v tom, že se „odpaří“ povrchová vrstva kůže i s jizvičkami a tudíž na povrchu zůstane „živá“ kůže, která se musí chránit. Nesmí dojít k infekci. Až do uzavření povrchu musí být doma (tj. asi dva týdny).