Pravdy a mýty o akné I.

Akné je projevem nedostatečné hygieny.

PRAVDA:

Příčinou akné je zvýšená tvorba kožního mazu, porucha rohovatění vývodů mazových žláz a pomnožení bakterií v mazových žlázách. Z dalších faktorů se uplatňuje vrozená dispozice, psychika i vliv životního stylu a prostředí. Projevy akné může zhoršovat nesprávná péče, volba nevhodných kosmetických přípravků. I když hygiena hraje určitou roli, její zanedbávání samo o sobě akné nevyvolá.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.