Pravdy a mýty o akné IV.

Sluneční paprsky mají negativní vliv na projevy akné.

PRAVDA:

V rozumné míře pohyb na čerstvém prosluněném vzduchu pleti prospívá. Při dlouhodobém pobytu na slunci je však lépe chránit pleť nemastnými přípravky s vyšším UV filtrem. Existují dokonce speciální přípravky pro ochranu kůže, které působí současné proti nadměrnému rohovění a množení bakterií (Photoderm AKN z léčebné řady Sébium). Opalování v soláriu při akné raději nedoporučujeme.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.