Pravdy a mýty o akné III.

Sexuální život zhoršuje akné.

PRAVDA:

Akné je projevem hormonálních změn provázejících dospívání, stejně jako zvýšený zájem o druhé pohlaví. Nelze však jednoznačně říci, že by sexuální život podstatným způsobem ovlivňoval samotnou akné. Pokud se však dívka chová zodpovědně a chrání se před nechtěným těhotenstvím hormonální antikoncepcí, prospěje tím i své pleti.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.