Pacienti postižení srdečními problémy a artritidou se většinou bojí cvičení, které je ale důležité pro zlepšení jejich zdraví. K takovému závěru dospěl podle agentury Reuters americký vědecký vládní výzkum.
Takto postižení lidé si podle vědců většinou neuvědomují, že cvičení jim uleví od obtíží, které s sebou obě onemocnění nesou, konstatoval vědecký tým amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDCP).
Odborníci studovali údaje nashromážděné při dvou celostátních zdravotnických anketách a zjistili, že 57 procent dospělých s chorobami srdce má také artritidu, zánětlivé onemocnění kloubů.
Asi 29 procent dospělých trpících artritidou a kardiologickými potížemi připustilo, že cvičí jen zřídkakdy nebo vůbec – ve srovnání s 21 procenty lidí jen s onemocněním srdce, 18 procenty artritiků a 11 procenty dospělých bez těchto zdravotních problémů.
„Pravidelná tělesná aktivita může pomoci omezit bolesti provázející artritidu a zlepšit funkci kloubů. Díky tomu pak mohou být lidé postižení srdečním onemocněním pohybově aktivnější a lépe zvládat obě nemoci,“ vysvětlil člen vědeckého týmu CDCP Chad Helmick.
„Mnozí lidé trpící oběma chorobami, bohužel, cvičí jen zřídkakdy nebo vůbec ne, protože si nejsou jisti, která fyzická aktivita je pro ně bezpečná, a obávají se zhoršení kloubních a srdečních problémů,“ vysvětluje ředitelka Národního centra pro prevenci chronických onemocnění a pro podporu zdraví při CDCP Janet Collinsová.
Lehke kazdodeni.prace,jako je jednoducjy uklid kolem domu,male ,ale.i vetsi.prace ,me udrzuji.vic než 20 let pri aktivnim zivote ze všim co k životu patří.