Choroby pohybového ústrojí

Onemocnění kostí, svalů a pojivové tkáně

Vysoké podpatky, ale také zdánlivě pohodlné balerínky, mohou způsobit dámské noze velké problémy. Zmírnit působení nevhodného obutí mohou podle znalců do jisté míry speciální cviky. Dbát se musí na správné držení těla a připravit by se na extrémní zátěž měly svaly, chodidla i prsty. Obuv je však tře ..
Praskání v kloubech odhalí ortopedie Co na praskání v kloubech? V poslední době mě trápí praskání v kloubech. Je i při podřepu, ohybu. Je mi 43 let a dost bolestivě praská v kolenech. Nelze tomu nějak předejít  nebo zabránit?
Dobrý den, je mi 76 let a po bolestech beder mi ortoped provedl RTG  kyčle – nález zní: RTG LS: deform spondylosa III.st místně ventr přemosťující, chondrosa disků, hl L51, výrazně spondylarthrosa dolního Lúseku, SIK-dx ve střední a horní třetině zaniklá, AS břišní aorty RTG P kyčle : coxarthr ..
dítě s brýlemi
Amblyopie–porucha oslabení zraku v jednom oku, často označované jako “líné oko”,  je především u kojenců a dětí, ale může také nastat u dospělých. Amblyopie není nakažlivá ani geneticky přenositelná. Amblyopie vzniká důsledkem poruchy vývoje vidění, kdy je potlačen zrakový vjem u postiženého oka. Bý ..
Diagnostikovali mi polyneuropatii končetin.  Je mi 43 let a po 3 roky trpím bolestí nohou. Je to důsledek neuropatie. Ale doktoři nic.  Bolesti mám stále větší.  Jsou v nohách i v rukách. Poraďte, můžu do důchodu? Trpím v práci velkou bolestí. Příp. pošlu výsledky na polyneuropatii od doktorů.  je n ..