Choroby pohybového ústrojí

Onemocnění kostí, svalů a pojivové tkáně

Mnoho lidí má zdravotní potíže, za které může jejich profese a pracovní náplň. Mezi nejčastější nemoci z povolání patří syndrom karpálního tunelu, který postihuje zaměstnance od kancelářských pozic až po zemědělství. Další častou nemocí z povolání je astma. A nyní nově od ledna 2023 patří do této ka ..
V práci strávíme většinu svého života, proto je důležité si pracovní prostředí co nejvíce zpříjemnit. Nikdo se přece nechce domů vracet utahaný a rozlámaný, bez energie na rodinu a koníčky. Výčet zdravotních problémů, které dlouhé sezení nebo stání na pracovišti může způsobovat, je dlouhý. Zabrat do ..
Bechtěrevova nemoc je nenápadná, nevypočitatelná a zákeřná. Tuhnou při ní klouby a postupem času vede k úplnému ztuhnutí páteře. Lidé ji ale často zaměňují za běžnou bolest zad a průměrně trvá až dlouhých devět let, než ji lékaři správně diagnostikují. Včasná diagnóza a nasazení vhodné léčby by přit ..
Až polovina lidí v České republice zažívá větší či menší kloubní obtíže. Správná výživa kostí a chrupavek je nezbytná již při samotném dospívání. Ke zlomu obvykle dochází po 30. roce života, kdy začínají kostní buňky umírat rychleji, než je tělo stačí nahrazovat novými. A právě v tomto období je nej ..
Lidé trpí řadou civilizačních nemocí, které přicházejí v důsledku nezdravého životního stylu, nedostatku pohybu, jezení nezdravých věcí a každodenních stresů. Dopřáváme si kaloricky bohatou, často průmyslově vyráběnou a přesolenou stravu, nadmíru alkoholu a nešetříme ani na tabákových výrobcích. Na ..