Doplňky stravy neléčí poruchy erekce, pozor na léky z internetu

Přírodní a alternativní přípravky ve formě doplňků stravy, které se prodávají na podporu erekce, nejsou určeny k léčbě ani prevenci poruch erekce. Léky na poruchy erekce jsou jen v lékárnách a jedině na lékařský předpis, řekl sexuolog a gynekolog Zlatko Pastor. Varoval před přípravky, které se nabízejí na internetu pod jmény skutečných registrovaných léků.

„Bývají to velmi často padělky, které buď neobsahují účinnou látku vůbec, nebo naopak v několikanásobně větším množství, než je schválené v originálním výrobku, a mohou být tím pádem dokonce nebezpečné. V lepším případě kupující přijde o peníze, v horším o zdraví,“ shrnul.

Některou z forem poruch erekce neboli erektilní dysfunkce má každý druhý muž ve věku 35 až 65 let. Úplnou ztrátou erekce trpí každý desátý. S věkem pacientů přibývá. Pomoc lékaře vyhledá ale jen deset procent mužů s erektilní dysfunkcí. Mnozí ani nevědí, kde by tyto problémy měli řešit a na jakého lékaře se obrátit. O sexuální život svých pacientů se zajímá pouze pětina lékařů.

Pastor uvedl, že mužova neschopnost dosáhnout erekce je chorobou celého páru a může vést i rozpadu partnerství. Základem nápravy je získat informace o nemoci z ověřených zdrojů, například www.lecba-erekce.cz. „Nezáleží na tom, kdo z partnerů první prolomí ledy ožehavého rozhovoru. Důležité je, aby byl veden ve vhodnou chvíli a citlivým způsobem,“ řekl.

Podle Pastora lze léčbou vyřešit až 95 procent případů. Muži by neměli problém zanedbat, porucha erekce může být prvním příznakem vážné choroby, jako je vysoký tlak, cukrovka, hrozící infarkt či duševní nemoc. Obvykle se muži začnou léčit dva roky až pět let po objevení prvních obtíží s erekcí.

Jednorázové situační selhání nepředstavuje podle Pastora vážný problém a nevyžaduje léčbu. Léčbu doporučuje, dochází-li k poruše při více než čtvrtině pokusů o pohlavní styk.

Léčba zahrnuje celé spektrum od tablet přes podtlakové pumpy až po injekce a implantáty do penisu. Nejčastěji používanou léčbou jsou tablety. Pro každého muže je dostupná účinná a bezpečná léčba, ujistil lékař.

Jedna odpověď k “Doplňky stravy neléčí poruchy erekce, pozor na léky z internetu”

  1. no, co se tyce tech injekci, tak az tak bych jim nefandil..:D je to spise horor, nez nejaka prijemna metoda.. http://www.vimax.cz/injekce-na-erekci/

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.