Píchání pod žebrem

Otázka

Dobrý den, je mi 33 let a prosím vás o radu. Píchá mě pod levým žebrem, úplně dole, jak končí žebra, směrem do středu (ne k boku) a cítím to i z druhé strany od páteře směrem na levou stranu. Manuálně jsem pracovala mírně nahnutá k levé straně a čas od času mě to bolelo, pak jsem odešla na 3 roky na mateřskou a byl klid. Nyní pracuji vsedě, ale také jsem nahnutá k levé straně. Nebolí mě to pravidelně a denně, ale bolí to čím dál častěji.

Odpověď

V 5 letech jsem prodělala operaci srdce a mám trochu špatně srostlý hrudní koš. Pravidelně chodím na kontroly a vše v pořádku. Vleže a v klidu mě to nebolí, jen při hlubokém nádechu to cítím v zádech. Ve stoje, když se nahnu k pravé straně a zhluboka se nadechnu, tak to také nebolí. Myslíte, že to je od zad nebo mám nemocný nějaký jiný orgán uložený pod žebry? Jaké budu muset absolvovat vyšetření? Moc děkuji za váš čas a odpověď.

MUDr. Marta Šimůnková:
Bez vyšetření vám nikdo nemůže pomoci. Může jít o banalitu, ale třeba o chronický zánět žaludku, změny na páteři nebo jiné onemocnění, což na dálku nelze ani přibližně určit. Praktický lékař vás po prohlídce pošle na patřičná vyšetření.