AUDIO: Intimní gynekologické problémy

Gynekoložka MUDr. Dagmar Makalová z praxe ví, že poševní zánět se v průběhu života nevyhne žádné ženě.

Svědění a pálení v oblasti pochvy a okolí, výtok, bolest při pohlavním styku, potíže s močením. Dvěma slovy – poševní zánět. Asi neexistuje žena, která by ho neznala.

„Kdo“ za to může

Původcem je infekce. Její vznik usnadňuje narušené přirozené poševní prostředí, které pomáhají obnovovat mikroorganismy – lactobacily. Po užívání antibiotik, nesprávně provedeném „výplachu“ pochvy, při některých celkových chorobách (například při cukrovce apod.) je přirozené osídlení pochvy narušeno a choroboplodné zárodky se snadněji usadí a pomnoží na sliznici vagíny. Existují však infekce, které „převálcují“ i zcela normální poševní prostředí. Získat je lze při sexuálním styku, z infikované vody při koupání, užíváním společných šaten bez dodržování hygienických pravidel…

Jak se zbavit nepříjemných příznaků, když se zrovna nehodí jít k lékaři

Račte do lékárny! V současnosti si už můžete koupit osvědčený vaginální krém Jenamazol, který byl donedávna pouze na lékařský předpis. Obsahuje clotrimazol, což je antimykotikum, které působí proti některým původcům poševních zánětů hlavně z řady plísní (jako je candida), ale i s účinností proti některým bakteriím a trichomonas (bičíkovec poševní).

Snadno a účinně

Do pochvy se vpravuje pomocí speciálního aplikátoru, krém se dostává snadno do všech slizničních záhybů. Lze jej nanést i na oblast zevního genitálu. Je výhodou, že Jenamazol mohou používat i muži, protože je nutné, aby byl původce sexuálně přenášeného zánětu zlikvidován u obou partnerů. Jinak dochází k ping-pong efektu. Jedno balení postačí na tři aplikace, přičemž potíže ustupují obvykle už po prvním nanesení. Pokud se však příznaky zhoršují, nebo do pěti dnů neustupují, pak je nutné vyhledat gynekologa. O další informace požádejte svého lékaře, nebo se poraďte s lékárníkem.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.