Srdce je v zimě zatěžováno podle odborníků hned několikanásobně

V zimě se stupňuje několik rizik, která zatěžují srdce a mohou ohrozit zdraví člověka. Pravděpodobnost těžkého srdečního záchvatu se podle některých odhadů během zimních měsíců zvyšuje až o 30 procent. Uvedla to Česká společnost podpory zdraví ve svém zpravodaji s odkazem na server Newswise.com. Především lidé, kteří trpí srdečními obtížemi, by na sebe proto měli být velmi opatrní.

V chladném počasí se zhušťuje krev a stoupá krevní tlak, což samo o sobě může srdce zatížit. Mráz nezpůsobuje nové srdeční problémy, ale může zhoršit ty stávající. I lidé, kteří mají skryté srdeční vady, mohou pocítit obtíže právě v době mrazů.
Odborníci proto doporučují být opatrný při vykonávání fyzicky namáhavých aktivit a zvážit pití alkoholu, neboť konzumace jeho většího množství může způsobit rychlý a nepravidelný srdeční rytmus. Tento srdeční problém se v zimě podle nich vyskytuje poměrně často.
Riziko srdečních problémů zvyšují také deprese, přispět k nim může i nedostatek pohybu nebo nezdravá strava. Kardiaci by si měli dávat pozor rovněž na chřipku; umírají na ni častěji než zbytek populace.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.