Chraňte si svá prsa

Prostřednictvím For You se mohou ženy pojistit pro případ, že uslyší neradostnou diagnózu – rakovina. Je to sdělení neobyčejně nepříjemné, ale stává se poměrně dost často. V posledních letech ho slýchá každá osmá až desátá žena. Nový projekt For You ING Životní pojišťovny, jehož patronkou je Lucie Bílá, nabízí řešení pro obtížné situace.

Už proto je projekt For You, zahájený s koncem loňského roku, unikátní. Pojistit se pro případ nemoci, tedy rakoviny prsu a ženských pohlavních orgánů, mají ženy skutečně jedinečnou šanci, zajistit se pro případ, že pomoc budou skutečně potřebovat.

Pojištění je koncipováno tak, aby ženě pomohlo řešit obtížné situace po dobu léčby. Pomoc nabízí nejen asistenční služby, jež mohou ženy čerpat až do výše 20 tisíc korun, ale také vysoké pojistné plnění 750 000 Kč. Asistenční služby lze využít podle momentální potřeby, třeba na hlídání dětí, úklid, pomoc v domácnosti, nákupy, dopravu na vyšetření a další služby, které nemůže žena zvládat sama. Pojistné plnění zase pomůže nahradit pokles příjmů způsobený absencí v práci, nebo poskytne potřebné finance na léky nehrazené pojišťovnou. Žena tak má jistotu, že je její rodina zajištěna a může se plně soustředit pouze na léčbu.

Druhou, neméně přitažlivou součástí projektu For You je podpora charitativních aktivit

Směřuje výhradně na boj proti rakovině. Prvním takovým projektem je finanční sbírka na pomoc k rozšíření denního stacionáře ve Fakultní nemocnici v Motole. „Celková suma, která pomůže pokrýt náklady na jeho rozšíření, je 250 000 Kč. Za tyto prostředky nakoupíme další polohovatelná lůžka do našeho ambulantního stacionáře,“ informuje MUDr. Jana Prausová, primářka Radioterapeuticko-onkologického oddělení FN v Motole.

Za každý výpočet ceny pojištění na stránkách www.foryou.cz/charita věnuje ING Životní pojišťovna dvacet korun nyní právě na konto FN v Motole na rozšíření stacionáře.

„Denní stacionáře jsou důležitou součástí léčby rakoviny. A jelikož navýšení počtu lůžek pomůže pomoci zachránit život dalším ženám, rozhodli jsme stacionář podpořit. Projekt For You je totiž především o pomoci, a i když je primárně založen na tom, že si mohou ženy pomáhat samy navzájem, i my se chceme touto cestou zapojit,“ doplňuje Renata Mrázová, generální ředitelka ING Pojišťovny ČR/SR, a dodává: „For You přitom spouštíme v České republice jako pilotní projekt skupiny ING a pevně věřím, že jeho úspěch povede k jeho rozšíření i do dalších zemí Evropy.“

Další charitativní akce v rámci projektu For You budou následovat.

Ženy mohou sdílet své obavy i pocity a hledat pomoc

Web For You zveřejňuje i příběhy žen, které nad rakovinou prsu nebo pohlavních orgánů a vyhrály a byly ochotné se se svým příběhem svěřit. Pro pojištěné ženy je zde k dispozici nonstop telefonní linka, kde mohou konzultovat s odborníky, onkology, radiology i psychology průběh své léčby rakoviny, řešit své potíže i svůj momentální zdravotní stav. Na začátku března bude také spuštěna on-line poradna. Na webu se mohou ženy také podělit o své zkušenosti, vzájemně se podporovat a získat zpět sebevědomí a chuť do života, byť právě procházejí náročnou léčbou.

V sekci Žijte zdravě najdou uživatelky nejen kvalitní informace o nemoci, její prevenci a léčbě, ale i také tipy na zdravější životní styl, zdravé recepty, zajímavé rozhovory a poslední trendy.
Po registraci si ženy mohou v chytrém kalendáři naplánovat lékařské prohlídky a další důležité termíny, na které pak budou vždy včas upozorněny. Součástí projektu je také možnost zapojit se do dobročinných projektů.

Diskrétnost při sjednání pojištění je samozřejmostí

Pojistit si svoje prsa mohou na For You ženy samy online během několika minut, nepotřebují k tomu ani informace ze zdravotní dokumentace, ani lékařskou prohlídku. Nerozhoduje dokonce ani rodinná anamnéza. Měsíční pojistné se podle věku pojištěné ženy pohybuje od 200 do 300 korun a zůstává neměnné po celou dobu pojištění – nezvyšuje se tedy s věkem.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.