Děti „přilepené“ k televizi jsou prý náchylnější k astmatu

Dětem, které tráví mnoho času před televizní obrazovkou, hrozí podle studie britských vědců mnohem víc než ostatním dětem nebezpečí, že onemocní astmatem. S odvoláním na specializovaný časopis Thorax to oznámila agentura AFP.


Vědci sledovali 3000 dětí od jejich narození do jedenácti a půl let věku. Z těch, které v raném dětství neměly žádné příznaky astmatu, se o osm let později tyto příznaky objevily v průměru u šesti procent. U těch, které se dívaly víc než dvě hodiny denně na televizi, byl ale výskyt prakticky dvojnásobný ve srovnání s těmi, které před obrazovkou trávily méně času.

Zmíněný výzkum začal v polovině 90. let. Tehdy ještě používání počítačů a počítačových her zdaleka nedosáhlo dnešního stupně. Agentura podotýká, že sedavý způsob života a nedostatek tělesného cvičení mají na vývoj dýchacího systému vliv.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.