Organic Natural Love

BIO lubrikant je ideální pro pokožku i pro přírodu

Lubrikační gel najdeme téměř v každé české ložnici. Ne všechny lubrikační gely jsou však vhodné pro každého. Navíc, pokud se zajímáte také o dopad vašeho chování na přírodu, vyvstává otázka, jaký má vliv jejich složení a výroba na životní prostředí. Jak si tedy vybrat lubrikační gel, který bude šetrný k vašim intimním partiím i k přírodě?

Silikonový versus vodní lubrikant

První věc, pro kterou se musíte rozhodnout je, zda chcete gel na vodní či na silikonové bázi. Silikonový lubrikant má spoustu svých výhod. Je skvělý například na masáže i různé experimenty. S udržitelností už to u něj však tak veselé není, a právě v silikonových lubrikantech se často objevují látky, které nejsou 100% neškodné.

Gel na vodní bázi sice většinou nemá takovou výdrž, ale můžete jej pořídit v BIO kvalitě i s certifikáty o ekologickém a udržitelném složení, což je poměrně dobrá záruka kvalitního složení.

Při výběru lubrikantu je důležité zvolit typ, který se hodí právě pro vaše potřeby. Silikonový lubrikant je ideální na masáže i erotické experimentování. Nejenže na pokožce dlouho vydrží, ale navíc na ni zanechává jemný sametový film, který je skutečně přírodní a chrání nás před nepříznivými vlivy.

Gel na vodní bázi má o něco menší výdrž, na druhou stranu je vhodný při použití s erotickými pomůckami z jakéhokoliv materiálu. Na rozdíl od silikonového se nemusíte bát, že vám hračku či kondom poškodí. Gel na vodní bázi také můžete pořídit v BIO kvalitě, což je jistá záruka skutečně kvalitního složení.

Tomuto se u lubrikačních gelů raději vyhněte

Pokud jste zvyklí nakupovat lubrikant v obchodním domě nebo v drogerii, neděláte příliš dobře. I známé značky často obsahují spoustu škodlivin, které rozhodně nedělají dobře přírodě a problémy mohou způsobit i citlivější pokožce. Jedná se například o různá barviva a parabeny, například:

  • E123 amarant (červená) C.I. 16185 – genetické poruchy, rakovina
  • E124 košenilová červená C.I. 16255 – alergie, onemocnění dýchacích cest
  • E127 erytrozin (červená) C.I. 45430 – poruchy chování, problémy nervového systému, alergie
  • E131 patentní modrá C.I. 42051 – alergie, rakovina
  • E132 indigotin C.I. 73015 – alergie, rakovina
  • E133 zářivá modrá C.I. 42090 – alergie, rakovina

A to není zdaleka vše, s čím se můžete v méně kvalitních lubrikačních gelech setkat…

Návod na výběr nejlepšího gelu najdete na Sexshopik.cz

Jaký lubrikační gel je nejlepší právě pro vás vám neporadíme. Pokud vám jde o udržitelnost, rozhodně se vyplatí sáhnout například po Jo Organic NaturaLove nebo po 100% přírodním gelu od Bioglide.

Více v obsáhlém článku o bio veganských lubrikačních gelech.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.