Britové jsou línější, vědci se strachují o jejich zdraví

Jeden ze šesti Britů raději zůstane sedět v křesle s porouchaným televizním ovladačem, místo aby vstal a televizi přepnul. Vědci se obávají, že podobné chování může ovlivňovat stále rostoucí počet obézních ostrovanů. Napsala to agentura AFP.

Conseq Investment Management

Výzkumu na téma obezity se zúčastnilo přes 2000 lidí z celé země. Výsledky ukázaly, že 15 procent Britů by volilo raději stejný televizní program než dojít k přijímači. Více než polovina (59 procent) dotázaných pro cestu do druhého patra spíše použije výtah než vlastní nohy a třetina dotázaných by neběžela, aby stihla odjíždějící autobus.
Tři čtvrtiny dotazovaných uvedly, že se na konci dne cítí příliš unaveni, než aby s partnerem či partnerkou měli pohlavní styk.
„Polotovary, televizní ovladače a také nákupy přes internet přispívají k tomu, že se ze Spojeného království stává nebezpečně líná a zahálčivá země,“ řekla ředitelka charitativní zdravotnické organizace Nuffield Health Sarah Daunceyová. Podle lékařky výzkum naznačil, že lidé se k vykonání každodenních základních činností necítili dost „motivovaní“. Britská média však hovoří o lenosti.
Podle výzkumu jsou nejlínější obyvatelé skotského města Glasgow. Tři čtvrtiny Glasgowanů si na cvičení neudělá čas víc než třikrát týdně. Podle obyvatelky Glasgow Siobhan McMastersové je to proto, že Britové mají jednu z nejdelších pracovních dob v Evropě. „Samozřejmě nemáme čas jít do posilovny nebo si hrát s dětmi, máme moc práce,“ řekla McMastersová dle agentury AP.
„Nejdříve se vám na autobus běžet nechce a skončí to tak, že běžet nemůžete,“ řekla Daunceyová. Podle ní se může stát, že časem lidé nebudou vykonávat základní denní činnosti kvůli svému zdravotnímu stavu.
Obezita začíná být v Británii velkým problémem. Podle britského ministerstva zdravotnictví kvůli nadváze v Británii každoročně předčasně zemře asi 9000 lidí. Podle vědců z oddělení epidemiologie a veřejného zdraví na londýnské University College bude při stejném trendu za tři roky obézní třetina Angličanů.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.