Poruchy výživy

Odmítání příjmu potravy na jedné straně, na straně druhé nadměrný přísun potravy. Oba typy mohou mít vážné zdravotní důsledky. K poruchám výživy však dochází v průběhu jiných celkových onemocnění.

Trápí mě váha novorozence, prosím o radu. Mám 6ti týdenní dceru. Porodní váhu měla 3570g. Nyní váží 4700g. Není to hodně? Přijde mi, že přibírá až moc. Bojím se, že jí prso nabízím moc často a ona pak rychleji přibere. Děkuji za odpověď.
zelenina_v_kosi
Vegetarián je ten člověk, který nejí určitý druh masa, nebo nejí vůbec žádné maso a další potraviny živočišného původu. Většina z nich také nepije alkohol a nekouří. Je to tak správné? Rodíme se všichni jako všežravci nebo jako býložravci?
Dobrý den, syna bolí břicho při vyprazdňovaní. Stolici má bez hlenu i bez krve. Ale pokaždé při tom brečí. Je mu pět let a tohle ho trápí už půl roku. Všechny výsledky u lékaře má v pořádku. I já mám stejný problém, mám křeče v podbřišku. Co by to mohlo být?
zelenina
Léto již klepe na dveře a mnozí z nás jistě cítí, že si žádá změnu jídelníčku, ať už díky touze po štíhlejší postavě anebo zkrátka proto, že si to tělo žádá. Léto nám kromě skutečně teplého počasí přináší návrat přírodní i životní energie k jejímu vrcholu.   V tomto období si rádi vyjdeme do sp ..
V dobách, kdy žila celá velká rodina pohromadě v jednom domku, nebo při nedostatku bytů v jednom dvoupokojáku, byla strava všech členů „pod kontrolou“. Dnes žijí senioři sami, ve svých bytech. Náklady na bydlení pro ně představují poměrně značný výdej vzhledem k výši důchodu. Zbývá jim dost na zdrav ..