Poruchy výživy

Odmítání příjmu potravy na jedné straně, na straně druhé nadměrný přísun potravy. Oba typy mohou mít vážné zdravotní důsledky. K poruchám výživy však dochází v průběhu jiných celkových onemocnění.

Fastfoody, nedostatek pohybu i dva roky přetrvávající pandemie koronaviru. Tyto faktory se podepsaly na rostoucí váze dětí. A to až do takové míry, že podle poslední prognózy jich může být jen v Česku v roce 2030 až 275 tisíc. Už teď má problémy s váhou ale každé čtvrté.
Podle odborníků trpí v Česku nadváhou nebo obezitou přibližně 55 % dospělých. V žebříčku evropských zemí se tak ocitáme na pomyslné špičce. Významnou roli na tomto trendu měla i pandemie Covid-19. V posledním průzkumu se totiž 35 % Čechů shodlo na tom, že za nadbytečnými kily v době lockdownu může p ..
Trápí mě váha novorozence, prosím o radu. Mám 6ti týdenní dceru. Porodní váhu měla 3570g. Nyní váží 4700g. Není to hodně? Přijde mi, že přibírá až moc. Bojím se, že jí prso nabízím moc často a ona pak rychleji přibere. Děkuji za odpověď.
zelenina_v_kosi
Vegetarián je ten člověk, který nejí určitý druh masa, nebo nejí vůbec žádné maso a další potraviny živočišného původu. Většina z nich také nepije alkohol a nekouří. Je to tak správné? Rodíme se všichni jako všežravci nebo jako býložravci?
Dobrý den, syna bolí břicho při vyprazdňovaní. Stolici má bez hlenu i bez krve. Ale pokaždé při tom brečí. Je mu pět let a tohle ho trápí už půl roku. Všechny výsledky u lékaře má v pořádku. I já mám stejný problém, mám křeče v podbřišku. Co by to mohlo být?