Dnes a zítra se koná sbírka Srdíčkový den

Občanské sdružení Život dětem dnes a v úterý pořádá svou tradiční celorepublikovou sbírku Srdíčkový den. Lidé si mohou na ulici od dobrovolníků koupit magnetky s motivy zvířecích mláďat a logem sdružení v hodnotě 25 korun. Projekt je opět zaměřen na pomoc vážně nemocným, postiženým a opuštěným dětem v České republice. O akci informovala ředitelka sdružení Anna Strnadová.

Sbírka Srdíčkový den se koná třikrát ročně, vždy v dubnu, září a prosinci. Zářijová sbírka je rozsahem největší, zapojí se do ní asi 6000 dobrovolníků, řekla Strnadová. Výtěžek sbírky je určen na nákup zdravotnické a přístrojové techniky pro dětská oddělení nemocnic po celé České republice.
Občanské sdružení Život dětem pomáhá už desátým rokem. Za dobu své činnosti na pomoc dětem poskytlo už přes 86 milionů korun. Jen loni se podle Strnadové vybralo zhruba 10 milionů korun.
Lidé ochotní přispět mohou magnetky zakoupit od studentů středních škol. Poznají je podle látkových kasiček s logem sdružení – usměvavým sluníčkem. Studenti mají na klopách visačky se svým jménem. Budou rozdávat také informativní letáky o Srdíčkovém dni a jeho účelu.
Občanskému sdružení Život dětem lze přispět i na konto nebo posláním dárcovské SMS ve formě DMS ZIVOTDETEM na číslo 87777. Cena dárcovské zprávy je 30 korun, příjemce pomoci obdrží 27 korun. Nově lze takto přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK ZIVOTDETEM na číslo 87777. Měsíčně bude automaticky odečtena částka 30 korun. Více informací lze nalézt na www.zivotdetem.cz.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.