Magnetická rezonance ukázala změny v mozku počítačových hráčů

Bojové počítačové hry ovlivňují lidský mozek. Dospěl k tomu vědecký tým lékaře Yanga Wanga z americké Indianské univerzity, který sledoval činnost mozku hráčů pomocí magnetické rezonance. Vědci ale zatím nevědí, jaké dopady změny v mozku hráčů mají na jejich chování, uvedl dnes britský deník The Daily Mail.

Wangův tým po dva týdny sledoval 22 mladých mužů, které rozdělil na dvě skupiny. Jedna týden hrála nejméně 10 hodin počítačovou „střílečku“ a další týden s tím přestala, druhá skupina hry vůbec nehrála.

Lékaři pomocí magnetické rezonance pravidelně sledovali činnost mozku všech účastníků výzkumu. „Vůbec poprvé jsme zjistili, že se u skupiny náhodně vybraných mladých mužů už po týdnu hraní bojových počítačových her ukazovalo méně aktivací ve střední přední části mozku,“ uvedl Wang. „Tato oblast mozku je důležitá pro ovládání emocí a agresivního chování,“ dodal.

Vědci ale jsou se závěry obezřetní. Wangův tým zdůraznil, že když se člověk učí cokoli nového, jsou na snímcích z magnetické rezonance vidět změny aktivity v určitých částech mozku. Výzkum proto neprokazuje, že hraní bojových her způsobuje změny chování.

Wangův tým také došel k závěru, že dopad hraní bojových her na mozek odeznívá, pokud lidé s hrou skončí. Magnetická rezonance ukázala, že týden poté, co sledovaní hráči přestali hrát, se jejich mozek choval stejně jako na začátku experimentu.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.