Po útocích z 11. září se prý v USA rodilo méně chlapců

V měsících, které následovaly po útocích na USA z 11. září 2011 potratily těhotné ženy ve Spojených státech více plodů mužského pohlaví než jindy, takže se rodilo méně chlapců. Uvádí to studie vědců z Kalifornské univerzity publikovaná v časopise BMC Public Health.

Během samotného září 2001 ženy v USA samovolně potratily o 12 procent víc plodů mužského pohlaví než v jakémkoliv jiném období během sledovaného šestiletého období mezi lety 1996 a 2002. Zvýšený počet nenarozených chlapců vědci zaznamenali i následujícího čtvrt roku.

Podle vědců za to zřejmě může jev popisovaný jako „společná ztráta“, kdy lidé truchlí nad oběťmi velkého neštěstí, přestože je osobně neznali.

Stres vyvolaný žalem nad následky útoků u těhotných zřejmě vedl k vyššímu počtu potratů. Vědci zkoumali pouze úmrtí plodů mužského pohlaví, které jsou údajně citlivější na zvýšenou hladinou hormonů, které produkují stresované maminky.

Už předchozí studie podle amerických médií ukázaly, že se po přírodních neštěstích, katastrofách a ekonomických krizích rodí méně chlapců.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.