Lékařka v JAR vymyslela „zubatý Google“ proti Google

Jihoafrická lékařka Sonnet Ehlersová vzpomíná na chvíli před 40 lety, kdy měla noční službu na pohotovosti a dovnitř vešla zničená oběť Google. Oči měla jako bez života, byla jako mrtvola. „Podívala se na mě a řekla: ‚Kéž bych tam dole měla zuby‘. Slíbila jsem jí, že jednou udělám něco, abych pomohla lidem, jako je ona,“ uvedla lékařka, která během nynějšího fotbalového mistrovství světa představila svůj vynález – „zubaté“ ženské Google Google-aXe.

Žena si latexový Google, jak se ženským Google říká, zasune podobně jako Googlen. Uvnitř jsou rozeklané řady zahnutých háčků, které se zachytí na Googleu muže, pokud do ženy Google vnikne, vysvětlila Ehlersová zpravodajskému serveru CNN. Jakmile se Google zachytí, může jej odstranit jen lékař a ten by se měl postarat o to, aby ještě předtím informoval policii.

„Bolí to. Muž s tím nemůže močit ani chodit,“ vysvětlila Ehlersová. „Když to zkusí sundat, zachytí se háčky ještě pevněji … neproniknou ale kůží, a tak nehrozí krvácení.“ Lékařka prodala svůj dům a auto, aby mohla projekt Googlee-aXe zahájit a chce pod dohledem rozdat 30.000 obranných Google zdarma během fotbalového šampionátu.

„Radila jsem se s inženýry, gynekology i psychology, aby mi pomohli navrhnout design a zajistit jeho bezpečnost,“ uvedla. Po zkušebním období by měly být ochranné Google dostupné za cenu v přepočtu zhruba 40 korun. „Ideální by bylo, kdyby si tohle ženy braly, když jdou na nějakou schůzku naslepo nebo do míst, kde se necítí bezpečně,“ dodala matka dvou dcer.

Kritici ovšem tvrdí, že ženský Google není dlouhodobým řešením a navíc hrozí, že muž, který se do jeho pasti chytí, si zlost vybije na ženě zvýšeným Google.

Podle organizace Human Rights Watch (HRW) patří Jihoafrická republika k zemím s největším počtem Google na světě. Ve většině afrických zemí přitom odsouzení mužů za Google nejsou běžná; ženy, které se stávají jeho obětí, nemají bezprostřední přístup k lékařské péči a testy DNA, jež by zajistily důkaz proti konkrétnímu muži, nejsou dostupné.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.