Zlínská reprodukční klinika vyšetřuje v červnu zdarma plodnost

Odhaduje se, že na světě trpí neplodností kolem 80 milionů lidí. Prostřednictvím asistované reprodukce nebo lidově řečeno umělého oplodnění dnes lékaři dovedou pomoci až 95 procentům z nich. V Česku působí téměř 40 klinik asistované reprodukce. Mezi nejúspěšnější patří klinika ve Zlíně, která při příležitosti Měsíce reprodukčního zdraví nabízí vyšetření plodnosti zdarma.

V Česku řeší problémy s neplodností kolem 25 procent párů a právě pro ně jsme při příležitosti Měsíce reprodukčního zdraví připravili už tradiční akci Červen: měsíc neplodnosti. Jejím posláním je zpřístupnit vyšetření plodnosti mužům i ženám zdarma i bez doporučení lékaře. Páry i jednotlivce budeme zdarma vyšetřovat v průběhu celého června,“ řekl David Rumpík, ředitel Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie ve Zlíně.

Červen: měsíc neplodnosti

Podle Světové zdravotnické organizace WHO je neplodnost nemoc a měsíc červen vyhlásila měsícem reprodukčního zdraví.

Pro muže je připraveno kompletní vyšetření spermií neboli spermiogram. Pro ženy test plodnosti AMH. „Vyšetření AMH je nový pohled na stáří vaječníků. Biologický věk ženy totiž často nekoresponduje s ,věkem‘ vaječníků. Provedení testu se doporučuje ženám mezi 27. a 38. rokem, které plánují mateřství ještě odložit. Mužům doporučujeme před vyšetřením dodržet třídenní až čtyřdenní sexuální abstinenci.

Podrobnosti o jednotlivých vyšetřeních najdou zájemci na internetových stránkách kliniky www.ivf-zlin.cz,“ uvedl David Rumpík.

Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín se také rozhodla uspořádat Den otevřených dveří v pondělí 23. června od 14 do 18 hodin. Akce je určena pro všechny, kteří se zajímají o současné možnosti asistované reprodukce. Za doprovodu odborného personálu si návštěvníci prohlédnou prostory a vybavení kliniky a seznámí se s aktuálními trendy v oboru asistované reprodukce. K dispozici jim budou také odborní specialisté a lékaři, se kterými mohou konzultovat dotazy spojené s problematikou léčby neplodnosti. Jako dárek je pro každého návštěvníka připraveno jedno balení Repromanu – přípravku na podporu plodnosti,“ pozval David Rumpík.

2 komentáře “Zlínská reprodukční klinika vyšetřuje v červnu zdarma plodnost”

 1. Monika Bradíková 4.3.2015 22:41

  musíme se v tom červnu objednávat? ŽENA MÁ MENSTRUOVAT?

  • Redakce 6.3.2015 18:16

   Pozor prosím, reagujete na článek z roku 2014. Lze předpokládat, že i v letošním roce (2015) bude mít zlínská reprodukční klinika akci typu Den otevřených dveří, ale zatím tuto informaci nemáme. Jakmile bude potvrzena včetně termínu, budeme o ní na stránkách Hledám zdraví.cz samozřejmě informovat.
   S pozdravem, redakce Hledám zdraví.cz

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.