Vědci mají přístroj, který ruší pronikavý zvuk zubní vrtačky

Zařízení, které prý pomůže lidem překonat strach z nepříjemného zvuku zubní vrtačky, vynalezli britští vědci. Informuje o tom agentura AP.

Profesor londýnské King’College Brian Miller, který vede výzkum, řekl, že přístroj pracuje jako protihluková sluchátka a je koncipován tak, aby chránil před pronikavým zvukem zubní vrtačky.

Pacienti, kteří nesnášejí zvuk vrtačky, si mohou zapojit přístroj do svého hudebního přehrávače a poslouchat hudbu. Tím se zablokuje zvuk zubní vrtačky a odsávačky.

Miller řekl, že má prototyp tohoto zařízení, jež by zcela jistě mnoha pacientům ulehčilo úděl. Velkým pomocníkem bude pro ty, kdo ze strachu ze zubaře a jeho vrtačky zanedbávají péči o zuby. Nyní se však hledá investor, který by pomohl uvést výrobek na trh.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.