kniha Doktor šéfkuchař

Doktor šéfkuchař

Snad nikdo už dnes nepochybuje o tom, jak velký význam má jídlo na lidské zdraví. Správně použité potraviny mohou přinášet zdraví a krásu, dostatek energie a pocit spokojenosti. Jenže zatímco jiné „kuchařky“ se o zdravotních aspektech jednotlivých receptů obvykle jen letmo zmíní, kniha Doktor šéfkuchař je staví na první místo. Jejím autorem je nutriční specialista Dale Pinnock, který je znalcem a zapáleným propagátorem prospěšných účinků, které jídlo může mít na naše zdraví.


Doktor šéfkuchař je kniha plná receptů, ale přesto nejde o „kuchařku“, s jakými se obvykle setkáváme. Autor v ní představuje svůj unikátní přístup k vaření a zdraví. Mnohé zdánlivě obyčejné suroviny totiž obsahují látky, u nichž se ukázalo, že mohou prospívat při různých onemocněních. Svými 80 snadnými a chutnými recepty kniha Dale Pinnocka ukazuje, jak jednoduché je zařadit tyto potraviny do každodenního jídelníčku, povzbudit tím celé tělo a získat novou energii. Dale také ukazuje, jak může strava spolupůsobit s ostatními metodami léčby, aby mohla hrát roli v péči o zdraví.

Kniha obsahuje recepty na lehké předkrmy, polévky, rychlá jídla i náročnější víkendové vaření. Nezapomíná ani na pamlsky či nápoje. Vše s přehledně napsaným postupem a lákavými fotografiemi.

Kuchařka je doplněna slovníkem klíčových surovin a doporučeními, jak vaše strava může viditelně ovlivnit třicet běžných chorob. Rychlé orientaci pomáhají jednoduché symboly, podle kterých na první pohled poznáte, při kterých nemocech ten který recept pomáhá. Můžete si tak rychle vyhledat recepty na pokrmy, jež vám maximálně prospějí. Najdete zde rovněž popis účinků jednotlivých surovin i vysvětlení způsobu, jakým ovlivňují konkrétní obtíže.

Autor: Dale Pinnock
Vazba: tvrdá
Počet stran: 192
Formát: 18,7 × 24,8 cm
ISBN/EAN: 9788073918705
Rok vydání: 2014

3 komentáře “Doktor šéfkuchař”

  1. Zlatej bůček!! Ten je prospěšnej nejvíc!

  2. Sice sdílím nadšení pro bůček a k němu nejlíp pivo, ale teď po svátcích se jednou za čas hodí něco lehčího.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.