žena odmítá nezdravé jídlo

Strava vede ke zdárnějšímu otěhotnění

Sanatorium REPROMEDA se od roku 1998 zabývá asistovanou reprodukcí a pomáhá stále více a více bezdětným párům. V asistované reprodukci využívají jak klasickou západní medicínu, která když nezaznamenává velké úspěchy, je doplněná o podpůrné alternativní metody. Jako kupříkladu cvičení podle metod Mojžíšové, podpůrnou léčbu akupunkturou, nebo o prvky bylinné léčby čínské medicíny.

 

Natural medicine, herbs, mortar, natural colorful tone

 

Alternativní medicína sice plně nezaručí otěhotnění, ale vhodně doplní léčbu a mnohdy i nastartuje účinky klasické medicíny. Další alternativou, kterou mohou ženy podstupovat už doma, je úprava jídelníčku. Změna stravy celkově zlepšuje pohodu a vitalitu ženy a přispívá ke zdárnějšímu otěhotnění.

 

Co znamená změna stravy při asistované reprodukci?

Nejedná se redukční dietu, ani o jakékoliv hladovění, ale smyslem změny jídelníčku je dostat své tělo do pohody a optimálního, vyváženého stavu. Mnoho žen, především západního světa, dbá na zdravý stravovací režim, který zahrnuje konzumaci ovoce a zeleniny v syrovém stavu, popíjení ovocných a zeleninových šťáv, snídaní sestávajících se z jogurtů, müsli a pasterizovaného mléko, pokud možno, v co největším množství.

 

Ale podle poznatků čínské medicíny nejsou tyto potraviny vhodné pro každou ženu, protože mají velmi zahleňující i ochlazující účinky, stejně jako u nás hojně užívaná pšenice a výrobky z ní.

 

Zahlenění působí na celé tělo ženy, včetně pánevního prostředí. A především změny na sliznici malé pánve mohou vést k opakovanému odmítání uchycení embrya na děložní sliznici. Podobné účinky mají i citrusové plody konzumované v zimních měsících. Jestliže se tedy upraví i strava, dochází k pozitivním změnám včetně sliznice v malé pánvi a ke zvětšení šance na otěhotnění.

 

Co je možné v jídelníčku změnit?

Nekonzumovat syrovou zeleninu především v zimním období, syrovou zeleninu jíst pouze lehce tepelně upravenou. Vyloučit již zmíněnou pšenici ze stravy a používat vhodnější žito nebo pohanku. Zároveň omezit pasterizované kravské mléko a mléčné výrobky. To je možné nahradit nepasterizovanými produkty, ale pozor z ověřených farem! Dále pomáhá vyhnout se cukrem slazeným nápojům, monochromatickým sladidlům (fruktóze) i cukrovým umělým náhražkám a začlenit do jídelníčku více nesycené vody nebo bylinkových čajů.

těhotenské bříško

 

Více informací o vhodném stravovacích návyku vám podají v Sanatoriu REPROMEDA, nebo je naleznete na stránkách www.repromeda.cz

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.