Infekce zažívacího traktu

Bakteriální infekce zažívacího traktu (salmonelózy a shigelózy) jsou též obvyklejší v létě, ale jsou známy i „zimní“ kmeny mikroorganismů, spíše virů, které vyvolávají taktéž nepříjemné onemocnění zažívacího traktu.

Příznaky

Malátnost, únava, horečka, nevolnost (někdy i zvracení) a velmi silný průjem, který nedovolí postiženému opustit domov. Stolice je vodnatá, s příměsí hlenu a někdy i krve. Průjem trvá mnohdy i déle než týden.

Léčba

Klid, zábaly proti horečce, dostatek tekutin – minerálky, rehydratační roztoky, čaj – měl by být přislazený (cukr je zdrojem energie). Je nutné dodávat i soli, které se ztrácejí jak stolicí, tak pocením při horečce. Vhodnou tekutinou je i rýžový odvar s rozmělněnou mrkví. Je důležité domluvit se s lékařem na užívání protiprůjmových léků.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.