Účinky omega 3 na zdraví

Mnozí z vás si jistě dali novoroční předsevzetí „lépe pečovat o své zdraví“. Ale opravdu víte, jak na to? Jedním z prvních kroků, které v novém roce uděláte, může být rozhodnutí více zásobovat své tělo potřebnými živinami.

Poklad pro Vaše tělo

Jistě jste už o omega 3 mnohokrát slyšeli, víte ale opravdu, proč jsou tak prospěšné?
Omega-3 mastné kyseliny, které patří mezi tzv. esenciální mastné kyseliny, mají zásadní vliv na zdraví vašeho srdce, mozku, kloubů i pokožky, a proto není dobré podceňovat jejich přísun.
Je prokázáno, že omega 3 mastné kyseliny velmi pozitivně ovlivňují kardiovaskulární systém. Jejich vlivem je dokonce možné snížit i vysoký krevní tlak. S jejich pomocí můžete udržovat své srdce v kondici.

Obtěžuje-li vás suchá pokožka nebo mírná forma ekzému i v tomto případě mohou přinést úlevu omega 3. Při doplňování omega 3 mastných kyselin zůstává pokožka jemná a hebká. Dostatkem esenciálních mastných kyselin pomůžete i zdraví svých kloubů.

Aby Vám to pálilo

O nezbytnosti dostatku živin pro mozek nemá ani smysl diskutovat. Esenciální mastné kyseliny, včetně omega 3 patří k základním stavebním kamenům nervové soustavy, především mozkové tkáně. Tím, že zajistíte tělu dostatečný příjem těchto živin, výrazně ovlivníte i mozkovou činnost. Lékařské výzkumy jasně prokázaly, že omega 3 podporují schopnost přijímat nové informace, přemýšlet v souvislostech nebo tvořit slova a smysluplné věty.

Zdraví z Antarktidy

Pokud vám při vyslovení omega 3 mastné kyseliny běží mráz po zádech z představy rybího tuku na lžičce, můžete být klidní. V současnosti je jako nejlepší zdroj omega 3 uváděn tzv. antarktický krill, který můžete konzumovat v podobě tobolek.

Kril jsou drobní korýši žijící v ledových vodách v okolí Antarktidy. Jsou to živočichové podobní krevetám, kteří žijí ve shlucích a někdy tvoří hejna i o několika čtverečních metrech.

Dlouholeté výzkumy potvrdily, že kril je velmi bohatým zdrojem omega 3. Navíc se ukazuje, že lidský organismus je schopen mnohem lépe přijímat živiny z krilu, než například z rybího tuku.

Nejenže má kril blahodárné účinky na zdraví, ale zároveň jeho lov nezatěžuje životní prostředí takovou měrou jako například rybolov.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.