Bechtěrevova choroba a nárok na lázně

Manželovi loni lékař zjistil Bechtěrevovu chorobu IV – V. Stupně. Kromě léků na zánět a bolest ho nijak neléčí. Zjistila jsem, že bechtěrevici od II. stupně mají každoročně nárok na komlexní lázeňskou léčbu, která prý hodně pomůže a uleví od bolesti. Co je to platné, když se na manželův dotaz obvodné lékař rozesmál, a revmatolog mu nadal. Manželovi je 44 let, je invalida III. Stupně. Nedovedu si představit, že se přestane pohybovat jen proto, že mu lékaři nenabídnou adekvátní léčbu.Z ajímá mne, jestli existuje nějaký orgán, na který se dá obrátit, pokud mám pocit nedostatečné léčby. Podotýkám, že jiní revmatologové další pacienty odmítají, zrovna tak praktičtí lékaři.

MUDr. Marta Šimůnková:
Podobný dotaz je již v naší poradně několikrát zodpovězen. Můžete stěžovat u nadřízeného (vedoucího lékaře zdravotnického zařízení), u zřizovatele zdravotnického zařízení, nebo na příslušné zdravotní pojišťovně, můžete podat stížnost na Okresní sdružení České lékařské komory nebo k odborné společnosti (Česká revmatologická společnost). Všechny tyto instituce jsou povinny se Vaší písemnou žádostí zabývat a odpovědět vám. Přiznání nároku na lázně však zpravidla náleží posudkovému lékaři, který nárok může přiznat na základě žádosti praktického nebo odborného lékaře.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.