Pravdy a mýty o revmatu VI.

V léčbě stačí, když klouby přestanou bolet.

PRAVDA:

Nestačí tlumit jen projevy, tedy bolest a ztuhlost. Je nutné zastavit chorobný děj, který klouby event. další orgány poškozuje. Proto je nutné zjistit příčinu bolestí (vyšetřením, rozborem krve, rtg snímkem a dalšími metodami) a stanovit správně jednu z více než čtyři sta možných diagnóz. Například u Bechtěrevovy choroby trvá v průměru sedm až deset let, než se choroba u konkrétního pacienta pojmenuje.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.